Aracım Tavandan Su Alıyor :(

kaanhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar arabamın bir diğer sorunu tavandan su alıyor. Geçen sene kışın aynı olay başıma geldi. Camı değiştirdim olmadı fitillerin oraya silikon yaptırdım biraz düzen tuttu sonra olmadı en son ön cam fitillerini komple değiştirdim ve düzeldi. Yaklaşık 2 ay önce tavanı değiştirme bahanesiyle sunroof komple söküldü tahliye yerleri açıldı fitilleri değişti v.s Bugün yağmurdan sonra arabaya bindim ve tavan ıslaktı onuda geçtim el freninin olduğu kısımda su birikmiş. Önce sunroof sandım ama sunroof oraya baktığımda pek bi ıslaklık yoktu ama ön camın o tarafa elimi attığımda resmen sırılsıklam suydu. Dışardan fitillere baktım her hangi bir boşlukta görünmüyor. Kafayı yicem artık. Eğer akşam üstü değilde gündüz fark etseydim o sinirle galeriye götürüp bırakırdım arabayı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben şunu anladım ki bu su alma işi opelde kangıren olmuş bir durum bende de oldu kafayı yiyecek idim.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bende hiç sorun yaşamadım. Sonradan yapılan işçilikler hep sorun.

kaanhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen dediğiniz gibi sorun işçilikte. Önemli sorunum acaba ön cam mı sunroof mu onu çözemedim. Sunroof desem tavan döşemesi sökülcek sunroof sökülcek v.s ki bu 2 ay önce zaten yaptırmıştım. Ön cam fitillerinde de bir boşluk görünmüyor. Ne yapacağım bilmiyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracın tavanına, boyacı bandı ile ön camı kapatacak şekilde naylon çekin. Verin sunroofa suyu. Yada tam tersi. O zaman anlaşılır :)

fatihkurun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SLM arkadaşlar bende aynı dertten muzdaribim. 2004 corsa aracım iki gün yerinden kıpırdamadı. dün sabah araca bindim geçen sene de olan durum vuku buldu yani ön iki paspas altı tarafları ıslak.şoför tarafı biraz daha fazla ve önemlisi sol arka yolcu kısım paspası akvaryum gibi.bir kova su çıkar.sağda bişey yok.camlarda bişey yok dediler tahliyeleri açtılar. yine olmadı sonra tanıdık ustaya gittim kaputu açtı göğüs kısmını söktü suyu tuttu.sigortaların orda bir yer tıkanmış alttan kablolardan uğraştı su tazyikle aktı tahliye oldu.sonra baktı ön döşemeyi söküp kaputun altından direksiyon çubuğu kısmından su aktığını görmüştük kesildi sonra kaput altından yine orayla bağlantılı yerlerin contası falan değişti silikonlandı ama dediğim gibi dün bir baktım arka akvaryum gibi fikri olan varmı.ben hep önden diye düşündüm arkaya geçiyor diye.ama yanılıyorum galiba.fakat ekrandaki santigrat derece rakamı kışın görünmüyor yağmurlar başlayınca ordan bir yerden süzülüyor diyordum.siz nedersiniz yardım eden umarım çıkar herkese iyi günler