aracım önce hangi ilde kullanılmış

ceryan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2el olarak aldıgım opelimi daha önce hangi ilde kullanıldıgını ilk plaka cıkarılan il neresi oldugunu nasıl ögrenebiliriz. web ortamında bunu ögrenmek mümkünmü konuda bilgisi olan yazsın lutfen.

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bunu araştırdım ama bulamadım. sonra arabanın içinde çok eski bi kart çıktı. sıfırken verilmiş. arabanın satış yerinden ilk sahibine, renk koduna kadar herşey yazıyodu. arabanın sağını solunu bi karıştır.

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel değilse, bu bilginin nasıl bir faydası olacak?

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
öğrenmenin tek yolu trafik tescildeki aricin dosyasina baktirman.oda biraz zor.eğer tanidiğin bir emniyet mensubu varsa rica et.tek yolbu

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Bu biraz zor.Bazı arkadaşlar bahsetmiş.Emniyette bildiğim kadarıyla o ile ait plakanın dosyası bulunur.Yani o plakayı hangi araçlar almışsa plaka numarasına göre dosyalanır.Yani şöyle söyleyim şayet araç şu anda 06 plaka ve 34 plakadan geldiyse ancak ankarada ki arşiv dosyasında bunu öğrenebilirsin.34 plakaya hangi plakadan geldiğini ise istanbuldan öğrenebilirsin.Ha bunun kısa yolu da var.O da emniyetteki bilgisayar kayıtları.Bunada girmek baya zor.

ceryan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye sordum cunki opelimi aldıktan sonra bir arkadasım aracların deniz iklimi olan şehirlerde kullanıldıgında rutubetten dolayı gizli çürüme oldugunu bunu anlamanın gözle normal incelemede anlasılamayacagı yolundaki söylemi oldu benim arac ise plaka nosuna bakılırsa bulundugum şehire 1 yıl önce gelmiş..
anlasılan tek kaynak emniyet galiba. ilgilenen arkadaslarıma cok tesekkur ederim.

DAMLASU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vergi dairesinde tanıdığın varsa plakadan tut daha önceki sahiplerinin isimleri dahi yazıyor ben mesala arabayı kmaraştan aldım ama araba 4 yıl istanbulda kullanılmiş yani araba ilk istanbulda trafiğe çıkmış

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
plaka değişmiş olması önemli değil. Kayınpederime araba aldık arkadaşa plakayı sordum. Kütahya eskişehir ıstanbul eskişehir diye sıralayıverdi. Tescilden herşeyi çıkar. Tanıdık bir polis arkadaş öğrenebilir. Araç gözünün önünde olmak şartıyla;)

turan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sası no

ogrenmek ısteyen arkadaslar motor şasi numarasını ve plakasını yazın yardımcı olmaya calısayım