Aracım fazla mazot yiyor.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yazılım güncellemeside yaptırabilirsiniz

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç henüz 5000km de ve şuan ş.içi yakıt tüketimim 11.5- 12 arası eğer siz kendinizinkine çok yakıyor diyorsanız ben mahmolmuşum demektir ama ben normal sayıyorum. çünki sivastayım (soğuk) ve araça günde 2 ila 3 kez biniyorum ve en fazla 10 dk kullandıktan sonra araç tam ısındığında gideceğim yere varıyorum ve kapatıyorum. bunun üzerine birde yokuş çıkıyorum. bu şartlara göre ben normal sayıyorum. çünki bi problem olsa uzun yolda 1 depo ile 1000 km civarı gidemezdim. sizde uzun yolda net anlarsınız yakıtın nasıl olduğunu. bana hak veren beğensin lütfen :)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel araç kullanan birisi olarak!

1- Dizel araçlar bol bol nefes almak ister.ARaçlarınızın hava filitresine 3000 km, olmadı 5000 km de bir ya hava tutarak temizleyin, yada 5000 km de bir değiştirin.

2- Yakıt filitresi kaliteliyse o kadar sorun çıkarmaz.Ama bugün servisler bile dandik dandik filitre takar olmuş, araba neylesin.Yakıt filitrelerinizi de 5000 de bir kontrol ettirin.10.000 km gider dediklerine bakmayın kontrol et kardeşim parasıyla değilmi diyin.Ben öyle diyorum bişi olmaz diyenlere.

Yakıtı fazla yakmasının en büyük sebepleri bunlardır düzel araçların.

Ha olmadımı?O zaman arabada arıza var demektir.Bu sefer doğru servise.Bilgisayardan yakıt güncellemesi ister, mazot pompasında bişiler vardır, enjektörler sorunludur, beyinde arıza vardır, motor ölüdür, v.s. v.s. bir sürü sebep var.Onların da tetkik edilmesi gerekir.

MuraTTameR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrı aracın 2012 modeli nbende var ilk aldığım zamanlar 6.9 felan yakıyordu.Şimdi 7.0 - 7.1 fazla değişmedi.Arada gene 6.9 - 6.8 indiğide oluyorç