Aracım Dizel gibi çalışıyor, Nedendir?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kolayi var motor calisirken bak ses nereden geliyor zincirden mi...? yoksa siboplardan mi`??? o zaman biraz olsun ne oldugu belli olur... belki de eksantrik mili de olabilir

Son düzenleme:

umitemi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motora zarar verecek kadar yag eksiltse yag lambası yanmaz mı?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ iyice bitmeden lamba yanmıyor
yağ eksilip ses değişiyor o zaman bile yanmıyor

borabora

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok böyle bir şey !!

Arkadaşlar selamlar
bu sorunum için aracımı 2 opel yetkili servisine götürdüm Ankara da,
biri iticilerdendir dedi, komple itici setini değiştirelim, kapaklari, contalari, triggeri degistirelim, 1500 tl dedi (Ellerimde faturalari var) , bir digeri triggerdendir dedi (600 tl). Ikisinede inanmadim,inanmak istemedim, cts sabah kalktım ivedik sanayiye gittim, özdemir oto diye bir tanidik ustaya gittim. Motoru açtık, trigger de sorun olmadıgını gördük,iticileri kontrol ettik, iclerinden sadece biri basınç ayarı yapamıyor, subap ta sorun var, gittim parcayı aldım (orginal)15 tl ye, usta 2 saatte söktü taktı, bir de antifriz eklettim 3 litre toplam 150 tl verdim, arabam şimdi eskisi gibi normal çalışıyor. 1500 tl den 150 tl ye..Servise açtım telefon söyledim, ne diyeceklerini bilemediler.ayıp diye bir şey var, bu servislerin yaptıkları hangi ticaret etiğine sığıyor anlamış değilim. Herkesi uyarıyorum. :mad:

abdullah07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 96 gls var 2.0 motor aldığımdan beri dizel gibi ses çıkarıyo 30.000 km yol yaptım daha bişi yok

S

scorpions_64

Bilgi Girilmemiş
borabora kardeşim öncelikle merhabalar, 206 gti sahibiyim aracım dizel gibi çalışıyodu bende tesadüfen yazılarınızı okudum. konuya gelelim, geçende karterim parçalandı ist. ankaraya tl. açtım çeşitli yerlerden karter fiyatı aldım. aracım kaskolu olduğu için anlaşmalı yetkili servise gitti bende fiyat sormuştum servise adam 400 tl lik karteri 800 tl fiyat çekti, ohaa demişim bi anda boşlupumda adam ne oldu falan dedi bende anlattım durumları. kısacası servislerde anlayış bu kadar 2 büklüm senin anlıyacağın kardeşim.

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yağ değişim süresini geçirdim benden gelmeye başladı şimdi aynı diselmiş gibi neden oluyor

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım benim bir arkadaşımın başına geldi. LPG taktırmıştı. Şu motor kapağının altına parçayı yerleştirdikten sonra kapağını tam sıkmamışlar. Oda yolda giderken sanki araç dizel alışıyor gibi ses çıkartıyordu. En sonunda buldular ve iyice sıktılar fakat ses azalmasına rağmen tamamen gitmedi oda hemen altına bez gibi bir parça koydu ses kesildi.