motor dizel motor gibi...

edisonalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabada yağ sorunu yok arkadaşlar yarın götüreceğim bakalım ne diyecekler...Manifolt için arabayı aldığım kişiye sordum benden önce bı yere kaynak yaptırmış...bir gösterelim bakalım..en geç hafta sonuna kadar sorunun ne olduğuunu bulur(inş). Ne olduğunu sizlere yazarım...Bilgiler için teşk. ederim.

-------alp gürsoy-------

edisonalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam yağ kalmasa göstergede yanmaz mı...Motora baktım yağ sızıntısı yok...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çubuğu çekip baktın mı?
yağ lambası tam 0 olunca yanıyor ama yağ iyice azalınca dediğine benzer ses çıkartır motor.
tabi manifoldda delik olursa o da yapar.

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
Arkadaşların manifolt cevabına ek olarak,

:) Benim geçen sene buraya yazdığım sorunun fotokopisini yazmışsınız. Ritmik olarak sağ ön köşeden tik tik tik diye ses geliyordu. Önce taş geldi aklıma, tekere taş mı girdi acaba dedim içimden. Ama taş sesi genelde tam koltuk tarafından işitilir.

Servise götürdüm, çok yakın zamanda bir başka serviste TRİGGER değişimi sonrasında kusurlu ürün ya da işçilik hatası nedeniyle SU CONTASI ya da DEVİRDAİM POMPASI olsa gerek, bu parçalardan birinin metal aksamının TRİGGER'deki dönen bir aksama çarpma yaptığını gördük. Bu bir şekilde ya ürünün kendisinden ya da sonradan olan bi defora yüzünden başıma geldi sanırım. Devirdaim pompası su kaçırıyordu ve rengi kırmızımsı olmuştu. Garantiden POMPA değiştirildi.

Hem sorun gitti, hem bahsettiğiniz dizel motor sesi gitti. Bir bayram dönüşü sırasında polisler sormuştu: "Bu modelde dizel var mıydı diye?" O derece sesliydi yani.

Trigger'e ve Manifolt'a öncelikli bir baktırın isterseniz. Malum trigger'de meydana gelecek bir sorunla motoru elimize almayalım ;) Geçmiş olsun.