Aracı ikiye bölüp iki ayrı araç yapmak

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
2011 Model Opel Astra 1.3 CDTi Easytronic aracımız var (konfor paketli). Piyasası 45 bin TL civarlarında. Evimiz Ankara'da, ama benim işyerim Çorum'da. Pazartesi sabah gidip perşembe veya cuma akşamları geliyorum, genelde otobüsle. Çünkü araba eşime lazım oluyor. Yaklaşık 8 aydır bu şekilde... Arabayla 2.5 saat, ama otobüsle 5 saate çıkıyor ve sıcakta soğukta bir sürü bekleme, aktarma, şehir içi ulaşım vs sıkıntısı... Benim gibi yapan iki arkadaşım daha var, araç olursa birlikte gidip geleceğiz ve masrafları bölüşeceğiz.

Lafı fazla uzatmadan soruma geçmek istiyorum: Bu aracımızı satıp bu parayla bir eşime bir de kendime araba almak istiyorum. Benim için önemli olan az yakması, eşim için önemli olan otomatik vites olması. Tabii sorun çıkarmaması her ikimizin de ortak isteği... Buna göre, 45 bin, bilemediniz 50 bin TL bütçe ile bu kriterlere uygun hangi 2 araç alınabilir? Ayrı ayrı araç tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Bir de bu araçların sadece kapının önünde durduğunu düşünürsek yıllık maliyetleri bize ne olur?

Tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Herkese merhaba,
2011 Model Opel Astra 1.3 CDTi Easytronic aracımız var (konfor paketli). Piyasası 45 bin TL civarlarında. Evimiz Ankara'da, ama benim işyerim Çorum'da. Pazartesi sabah gidip perşembe veya cuma akşamları geliyorum, genelde otobüsle. Çünkü araba eşime lazım oluyor. Yaklaşık 8 aydır bu şekilde... Arabayla 2.5 saat, ama otobüsle 5 saate çıkıyor ve sıcakta soğukta bir sürü bekleme, aktarma, şehir içi ulaşım vs sıkıntısı... Benim gibi yapan iki arkadaşım daha var, araç olursa birlikte gidip geleceğiz ve masrafları bölüşeceğiz.

Lafı fazla uzatmadan soruma geçmek istiyorum: Bu aracımızı satıp bu parayla bir eşime bir de kendime araba almak istiyorum. Benim için önemli olan az yakması, eşim için önemli olan otomatik vites olması. Tabii sorun çıkarmaması her ikimizin de ortak isteği... Buna göre, 45 bin, bilemediniz 50 bin TL bütçe ile bu kriterlere uygun hangi 2 araç alınabilir? Ayrı ayrı araç tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Bir de bu araçların sadece kapının önünde durduğunu düşünürsek yıllık maliyetleri bize ne olur?

Tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

Yenge hanıma direk suzuki alın derim. Sorun filan da çıkarmaz. Mis gibi kullanır kalan kısım ile de kendinize bir araç alırsınız.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1 Astra G ile 1 Corsa veya 2 Astra G düşünülebilir.

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim herkese. Eşim Polo istiyordu, ama bu şartlarda 2005 ve üzeri otomatik Polo çok zor maalesef. Dediğiniz alternatiflere göz gezdireceğim...

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
konu başlığını ilk gördüğüm zaman, yine bir dolandırıcılık vakası sandım :)

üstte de yazmış arkadaşlar ama bence o fiyatlar için eşinize suziki swift, kendinize de güzel bir astra g alırsınız rhat rahat binersiniz.

yıllık masrafa gelince
her iki araç için yakıt masrafı
her iki araç için her sene trafik sigortası,
her iki araç için 6 ayda bir MTV,
her iki araç için iki yılda bir muayene
her iki araç için yaz-kış lastiği (sürekli kullanımda şart)
her iki araç için belli km'lerde bakım (süpriz arızaları da unutmamak lazım)
.
.
.
bu böyle uzaaar gider :)

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim, Mustafa Bey. Sıkı bir değerlendirmenin ardından bu düşüncemizden vazgeçtik. Çünkü hem alacağımız iki aracın da kronik olarak sorun çıkarma olasılığı yüksek olacak hem de masraflar ikiye katlanacak... Otobüse devam dedim kendi kendime :)