Araç yüksekliğindeki orantısızlık

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bagajdaki ağırlık durumu nedir? Akü bildiğim kadarıyla bagajda fakat sağ tarafta kalıyor araçların akü kısımlarının biraz daha aşağıda olması normaldir fakat sizde tam tersi yöne durum var gibi.

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buna ek olarak yay ile ilgilide olabilir...
Hocam bugün aracımı ustama götürdüm. Oda ölçümledi ve sizin dediğiniz gibi yaylardan da olabileceğini söyledi. Ayrıca belkide sorun sağ arkada değil sol ön düşükse otomatikmen araç sola yattığı için belkide ondan öyle görünüyor olabilir dedi. Bir kaç hafta sonra önce arka yayları bir yer değiştirip bakacaz. Bu arada watts bağlantısı ile ilgili birşey olabilir mi bu?

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okan Bey, öncelikle aracınız hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz.. Facebook grubunda da paylaşımızı gördüm geçmiş olsun. Orijinal parçadan şaşmamanız taraftarıyım sonuçta aracınız eski bir araç değil :)
Çok teşekkür ederim hocam, hoşbulduk. Eğer değişmesi gerekecek ise orjinal ile ilerleyeceğim evet. Öncelikle yayları yer değiştirip kontrol etmeyi planladık bakalım. Watts bağlantısının buna neden olup olmayacağı konusunda da endişelerim var açıkcası

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim hocam, hoşbulduk. Eğer değişmesi gerekecek ise orjinal ile ilerleyeceğim evet. Öncelikle yayları yer değiştirip kontrol etmeyi planladık bakalım. Watts bağlantısının buna neden olup olmayacağı konusunda da endişelerim var açıkcası
Watts bağlantısının neden olacağını sanmıyorum hocam bence sorun yay veya amortisörden kaynaklı, ustaya gittikten sonraki geri dönüşünüzü merakla bekliyorum bakalım sorun nerden çıkacak :)

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada şans eseri bulduğum bir araç fotosu paylaşıyorum sarı siteden. Resmi kırparken resmin genelinin tam ve eğri olmadığından emin olarak bu fotoyu kestim. paintte düz bir şekilde çizilen kırmızı çizgiye ve stop lambasının durumuna bakın. Bu aracında sol tarafı yatık. Tıpkı benim aracımdaki gibi. :)

ornek6e862c5d15caf298.png

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam benim aracimdada ayni durum sozkonusu.yaklasik 2 yil once sifir km aldim.ozamanlar dikkat etmedim.ama bir yildir dikkatimi cekiyor.sag arka tekerin camurlukla olan mesafesi digerlerine gore cok acik.

• Beğen
Tepkiler: GroupPolicy

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam benim aracimdada ayni durum sozkonusu.yaklasik 2 yil once sifir km aldim.ozamanlar dikkat etmedim.ama bir yildir dikkatimi cekiyor.sag arka tekerin camurlukla olan mesafesi digerlerine gore cok acik.
İşte bu çok şaşırtıcı oldu benim için. Sıfır aldığınızda da varmıydı acaba yoksa kullanıma bağlı olarak sonradan mı gelişti bu durum. Ön tekerler ve sol arka da sorun yok değil mi? Sağ teker yüksek aynı bendeki gibi? Siz de ölçtünüz mü ve ya bir ustaya danıştınız mı bu konuda hocam? Foto var ise paylaşma şansınız var mı ?

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Sağ arka teker ile çamurlugun mesafasi digerlerine gore cok.metre ile olcmedim.ama gozle asikar belli.ilk aldigimda oralara dikkat etmedim.sadece bir iki kere cukura sert girdim.ama arkadan bakinca bariz bir sekilde sola yatik gorunmuyor.cok da kafaya takmiyorum.yolda giderken arac dumduz gidiyor.bir gun amorsitor patlarsa net bir sekilde o zaman insallah.ama sizin sonucu merak ediyorum

• Beğen
Tepkiler: GroupPolicy