AraÇ yolda gİderken stop edİyor lÜtfennn!!!

alperen348

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracım 2004 corsa 1.3 dizel Aracımla seyir halindeyken arıza lambası yanıyor ve stop ediyor normal gaza basarken gaz kesiyor sonra stop ediyor kaç kere yolda kaldım böyle 3-5 dk bekleyip aracımı çalıştırıp devam ediyorum bi sıkıntı olmuyor. Bunun sebebi nedir yardımcı olursanız cok sevinirim sanayide cihaza bağlayınca P1192 arıza kodunu veriyor çok masraf yaptım bu sorun için artık hiç birine güvenmez oldum yardımcı olabilecek bir kardeşimiz abimiz var mı acaba?

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı problem benim golf 5 te vardı, P1192 ne demek bilmiyorum ama benim arabada ki problem düşük yakıt basıncından dı , benzin pompası şamandıra değişti düzeldi. Depo daki yakıt çeyreğin altına düşünce stop etmeye başılıyordu.Sizin araçta da dikkat edin, yakıt seviyesi hep aynı yerdeyken mi stop ediyor...Eğer öyleyse , pompa + şamadıra ( mutlaka ikisini beraber değiştirin)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Yapılan masrafları nelerin kontrol edilip nelerin değiştirildiğini yazarsanız daha doğru bir yönlendirme yapabilir tecrubesi olan arkadaşlar.

alperen348

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı problem benim golf 5 te vardı, P1192 ne demek bilmiyorum ama benim arabada ki problem düşük yakıt basıncından dı , benzin pompası şamandıra değişti düzeldi. Depo daki yakıt çeyreğin altına düşünce stop etmeye başılıyordu.Sizin araçta da dikkat edin, yakıt seviyesi hep aynı yerdeyken mi stop ediyor...Eğer öyleyse , pompa + şamadıra ( mutlaka ikisini beraber değiştirin)

yok mazot aynı yerdeyken değil kafasına göre takılıyor araç nedendir bilinmez ama mazot pompa ve şamandıra değiştirdim. daha doğrusu pompayı yaptırdım 230 tl ye şamandırayı değiştirdim mazot motorunu falan

alperen348

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Yapılan masrafları nelerin kontrol edilip nelerin değiştirildiğini yazarsanız daha doğru bir yönlendirme yapabilir tecrubesi olan arkadaşlar.

debriyaj seti rulmen diskibaskı mazot motoru pompa tamiri filtreler aklıma şimdilik gelen bunlar değiştirdim

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde yolda viteste giderken stop etme sorunum vardı, beyin den miş sorunum. 350 lira gitti.

alpierro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alperen Bey
Sanırım Egr valfini değiştirmek gerekiyor

alperen348

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde yolda viteste giderken stop etme sorunum vardı, beyin den miş sorunum. 350 lira gitti.

peki beyindeki sıkıntı neymiş benim sorunum araç 3bin deviri geçtiği zaman lamba yanıyor ve stop ediyor bi süre çalışmıyor galiba mazotu çekmiyor sonra çalışıyor ve yoluma devam ediyorum.

by_ci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor beyni arizasi olabilir hararet halinde stop ediyorsa olasilik motor beyin arizasidir arac bu arizayi tekrarladiginda motor beyni üzerine soguk su dokup tekrar mars yapmayi dene