Araç tüplü ama çok benzin harciyor?

rems

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel araclarda benzin deposu havalındırma valfi diye bir şey var.
buharlaşan benzini atmosfere bırakmak yerine emme manifolduna gonderen bir sistem.

araç hareket halınde iken valf açılıyor ve benzin buharı aracın manifolduna karışıyor. bence bu sebepten dolayı araç lpg ile çalışırken bile benzin harcayabiliyor.

ayrıca yuksek devirlerde arac lpg puskurtmeye yetiştiremiyor. Calmy arkasın yazdıklarına katılıyorum. ancak benim aracımda yuksek devirlerde benzine geçtiğinde ş lpg göstergesindeki sarı lamba yanıp sönmeye başlıyor beni uyarıyor.
lpg montajında kullanılan enjektör çapları daha büyük olsa böyle şeyler olmaz diye düşünüyorum. düşük maliyeti seçiyorlar.

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
lpg montajında kullanılan enjektör çapları daha büyük olsa böyle şeyler olmaz diye düşünüyorum. düşük maliyeti seçiyorlar.

Çapları belirleyen rakor araca göre seçilir. 1,2 mm den 3-4 mm ye kadar olabilir. 1.4 ve 1.6 motorlarda 1,75 mm kullanılır. Ama olayın çap düşüklüğü , dolayısı ile LPG miktarının yetişmemesi ile alakası yok.
Enjektör elektromekanik bir parçadır. Üretimi çok hassas yapılır. Bobinin henry değerleri çok önemlidir ve pistonda kullanılan metal bazı özelliklere sahiptir. Maalesef Türkiyede bunlar şeklen ve ölçüsel olarak taklit ediliyor ama arkasındaki malzeme mühendisliği ve üretim hassasiyeti atlanıyor. Bu sebeple yüksek devirlerde enjektörlerin çalışma mantığı tasarımdaki gibi olmuyor.. Çok özel motorlar dışında yüksek devirlerde benzin beslemesine gerek bırakmayan birkaç sıralı sistem var, tabi doğru enjektör kullanılırsa...
Opel benzin beslemesine gerek bırakan özel motorlara sahip araçlardan biri değil. Zamanında kullandığım 3 opelde de sadece LPG ile azami hız ve devirlerde binlerce km kullanım yaptım.
Aslında Opel LPG yi en çok seven ve en iyi uyum sağlayan araçların başında geliyor..

Tabi LPG fiyatları bu seviyelerdeyken, aracı modifiye edip LPG ile uğraşmak yerine, eğer yeni alım yapılacaksa dizel en iyi seçenek. Ama elinizdeki araç benzinli ise ve değiştirmeyecekseniz LPG en iyi seçenek oluyor..

Son düzenleme:

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Eğer sebebi bulunamıyorsa aracınıza yeniden yazılım yüklettirin varsa başka bilmediğiniz sorunlar onlarda çözülecek.