Araç satmak bu kadar zor mudur?

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce aracımı satmak zorunda olduğum için ilan koydum ve fiyatı için servisimi aradım. 1 aydır ilan aktif durumda ve bir sürü ekstra ekleme yapmış olmama rağmen sadece birkaç ciddi alıcı çıktı ve onlar da saçma tekliflerde bulundu.Hatta cam tavanı nerde yatırdın? diyen de çıktı, bu tavan sonradan kesilmiş bize gelmez diyen de oldu. Ben bir öğretmenim ve bu konulardan hiç anlamam.Tabiri caizse ağzım laf yapmaz :( Ben mi çok kısmetsizim yoksa piyasa mı bir garip?

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam gördüğüm kadarıyla bu aralar piyasa çok durgun, geçenki artışlara nazaran fiyatlarda biraz düşmüş durumda. insanlar ellerinden parayı çıkarmak istemiyorlar, kredi çekip araba almak için faizler de çok yüksek, durgunluk var. Siz aracınızın fiyatını olurundan daha yüksek yazmış olabilir misiniz??

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk aracımı satarken kendini akıllı zanneden birçok kişi ile konuşmak zorunda kaldım. kazasiz boyasız diye koyduğum ilanda ki aracım için bunların hava yastıkları ne kadar diye soran oldu. güya laf arasında hava yastığı değişimine ne kadar ödedin diye sorarak araç kazalı mı değil mi öğrenmek istiyor. Bende kullanmak nasip olmadı allaha şükür. aracı alıp kaza yaparsanız öğrenirsiniz fiyatı dedim :) bunun gibi daha ne diyaloglar... Araç satmak almaktan daha kolay bence ama piyasada çok gereksiz insan olduğundan malesef gereksiz konuşmalar yapılmak zorunda kalınıyor.

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında araç satmak kolay ama alıcı kitle de belli. Özellikle gerçek alıcı bulmak gerek. İnternet üzerinde satış sitelerini sabahtan akşama kadar takip eden kitle ölücü kitle. Bu ölücü kitle bekler ve sıkışmış birini bulduklarında anında çökerler. Bu adamlar yüzünden millet araç satmaya da almaya da korkar oldu. Boş zamanlarım da nette plakası açık olan araçları sorguluyorum. Araç bir ay içinde el değiştirmiş. Almış birinden bu ölücü sonra koymuş üzerine en az 2-3 binlik rakam satmaya kalkıyor.

Denemek için fiyatını kırın bakın kaç kişi birden arayacak... Millet olarak terlemeden para kazanmayı seven bir millet olduğumuzdan malımız da değerinde satılmıyor zaten. Buda bir gerçek.

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç ay önce aracımı satmaya niyetlendim. Motor hacmi büyük bir araç alayım diye. Bir parça boya var. Km daha 10.000'de sıfır kokusu içinde duruyor. Öyle teklifler geldiki lanet olsun satmıyorum daha 5 sene binerim dedim ilanı dördüncü günde kaldırdım. Arayanlarda hep galericiydi.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bu konuda piyasa yüksek cidden siz ne fiyattan verdiniz o konuda bilgim yok.ama araçlara değerinden fazla rakam yazılıyor hep gördüğüm...interneti acıyoruz ortalama bir rakam mesela 10.000 yazıyor tutup 11.000 hatta 12.000 yazıyor insanımız yani mantık ne tutdurursam...e arayanda olma satanda benim gördüğüm...tabi bu konuştuğum size değildi genel gördüklerim bu şekilde...birde ben her zaman satışta tercihim şudur ilk arayan alıcıya aracı veririm pazarlığı yapıp...yani ilk arayan kişinin aklımdaki rakamdan 3-5 aşagı olmuş hiç önemli değil...satmak varsa ilk arayan takipli benim için avantajlı konumdadır hep...[emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar genel anlamda söylediklerinize katılıyorum ama piyasadaki bu durgunluk sadece bana mı geçerli :) Çevremde ne kadar yıkık aracı olan varsa sattı. Gelelim aracın fiyatı konusuna gelince; ben aracı 2 yıl önce 30 Bine aldım. Geçen sürede araç fiyatları arttı.Ayrıca benim yaptığım ekstralar 5000TL yi buldu. Geçen gün İzmir'den geldiler.34500'e anlaştık.Okul saati geldiği için el sıkışıp ayrıldık. Saat 2 gibi notere gideriz dedik. Bu arada şarjım bitti ve bulunduğum bölgede saat 6 ya kadar elektrik gelmedi.Akşam ilk fırsatta adamları aradım.telefonuma ulaşamayınca satmaktan vazgeçtiğimi zannederek biraz da bozularak memleketlerine geri dönmüşler. Şans mı kısmet mi bilemedim :(

Bu arada aracımın ilanına bakıp samimi şekilde yorum yaparsanız sevinirim...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...acil-cam-tavanli-dizel-astra-238298335/detay/

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar genel anlamda söylediklerinize katılıyorum ama piyasadaki bu durgunluk sadece bana mı geçerli :) Çevremde ne kadar yıkık aracı olan varsa sattı. Gelelim aracın fiyatı konusuna gelince; ben aracı 2 yıl önce 30 Bine aldım. Geçen sürede araç fiyatları arttı.Ayrıca benim yaptığım ekstralar 5000TL yi buldu. Geçen gün İzmir'den geldiler.34500'e anlaştık.Okul saati geldiği için el sıkışıp ayrıldık. Saat 2 gibi notere gideriz dedik. Bu arada şarjım bitti ve bulunduğum bölgede saat 6 ya kadar elektrik gelmedi.Akşam ilk fırsatta adamları aradım.telefonuma ulaşamayınca satmaktan vazgeçtiğimi zannederek biraz da bozularak memleketlerine geri dönmüşler. Şans mı kısmet mi bilemedim :(

Bu arada aracımın ilanına bakıp samimi şekilde yorum yaparsanız sevinirim...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...acil-cam-tavanli-dizel-astra-238298335/detay/
Merhaba hocam biz de araç arıyoruz da hala araç hakkında bilgi verebilir misiniz dizel ne kadar yakıyor nedir durumu antalyadayiz bizde.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araciniz cok guzel maasallah fiyat da uygun bence bu poyasada boyali parcalarin boyanma sebebini de yazsaniz iyi olur ilana.bir de cam tavan alinirken cumlesini degistirin her ne kadar orjinal olusunu belirtmis olsanizda sacma sorular gelmesin diye.son olarak on tampondaki siyah kisim aracin o guzelim goruntusunu basitlestiriyor diye dusunuyorum sahsi fikrim tabi lutfen yanlis anlamayin.araciniz satilacaktir merak etmeyin biraz daha sabır piyasa gercekten durgun sifirlarda kampanyalar basladi vs.

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba hocam biz de araç arıyoruz da hala araç hakkında bilgi verebilir misiniz dizel ne kadar yakıyor nedir durumu antalyadayiz bizde.

Pardon ilanda bilgi varmış zaten satıldı mi peki vectra var 98 bizde de