Araç Satmak için yanlış zaman mı?

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce aracımı satmak için ilan verdim ama bir iki boş muhabbeti saymazsak ne arayan var ne de soran. İlanı vermeden önce satarsan haber ver ben alicam diyen eş dostta ortadan kayboldu. Akla kötü bişey gelmesin çok şükür aracimda bir sıkıntı yok. Bugün bir galerici seçim öncesi piyasa sıkıntılı faizlerin ne olacağı belli değil dedi. Sebep bu mudur yoksa bunda da vardır bir hayır mı diyelim?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Seçimden sonra yine tek başına iktidar çıkmaz ise o zaman dolar alıp başını gider. Doların tırmanması demek araç fiyatlarının da artması demek. Sıfır araç fiyatları artınca ikinci el araçlar da alır başını gider. Ülke kaderi Pazar gününe kaldı. Ve sonrasına... Bende çok merak ediyorum. Bence biraz daha bekle ortamın sıcaklığı biraz geçsin hava serinlesin ne olacak? Belli olsun. Ondan sonra karar ver. Ya değilse şimdi satarsın sonra dım dızlak kalırsın demedi deme.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce aracımı satmak için ilan verdim ama bir iki boş muhabbeti saymazsak ne arayan var ne de soran. İlanı vermeden önce satarsan haber ver ben alicam diyen eş dostta ortadan kayboldu. Akla kötü bişey gelmesin çok şükür aracimda bir sıkıntı yok. Bugün bir galerici seçim öncesi piyasa sıkıntılı faizlerin ne olacağı belli değil dedi. Sebep bu mudur yoksa bunda da vardır bir hayır mı diyelim?
Alparslan Bey sanırım piyasa da bir durgunluk var.Ben de orijinal,hatasız aracımı uzun dönem askerlik sebebiyle satışa çıkarmıştım.İki aydır duruyordu ve artık bulunduğum yere getirdim.Satmaktan da vazgeçtim.Anlamadığım tek husus var,normal vatandaşdan çok galeri sahipleri aradı. 27 kişi favorisine ekledi.Üç beş kişiyle sağlam bir şekilde konuşabildik.Değerinde satmak için biraz daha beklemek gerek sanırım. :rolleyes:

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba fiyat olarak abarttık mı dedim. Dün bir galeriye gittim.2008 Model Essentia sedan vardı.Biliyorsunuz en boşu.Adam en son 36 olur dedi.(içimden n.h satarsın dedim) Akşam baktım yok. Ben ciddi alıcıyım araç nerede dedim.35750'ye sattım dedi :eek:Benim aracımda cam tavanın haricinde 5000TL nin üzerinde ekstralar var.Bu fiyatı duyunca abartmadığıma inandım...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir ülkenin ekonomik geleceği her an değişme trendi gösterecek durumdaysa o ülkenin ekonomisi güçlü değil demektir. Son bir kaç yılda yaşadığımız siyasi yapılanmalar (Genel seçimler, yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimi, tekrar genel seçim, 5 ay sonra gene seçim) nedeniyle ne sattımsa zarar ettim. Malını satma diyenler zorda kaldığım günlerde bana kaç liralık yardımda bulundular? Aman şimdi satma, onu bekle, bunu bekle demek kolay, ben beklerim de taksitler beklemiyor ki. Hiç kimse ülke ekonomisi çok iyi, acayip güçlü, asla yıkılmaz demesin inanmam :(

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba fiyat olarak abarttık mı dedim. Dün bir galeriye gittim.2008 Model Essentia sedan vardı.Biliyorsunuz en boşu.Adam en son 36 olur dedi.(içimden n.h satarsın dedim) Akşam baktım yok. Ben ciddi alıcıyım araç nerede dedim.35750'ye sattım dedi :eek:Benim aracımda cam tavanın haricinde 5000TL nin üzerinde ekstralar var.Bu fiyatı duyunca abartmadığıma inandım...
Abi kendi adıma konuşmak gerekirse ben de fiyatı abarttığımı sanmıyorum.Ben ilana koyduğum zaman aracımla aynı km'de ve model de essentia'lara benim istediğim fiyatı yazmışlardı.Ona rağmen fiyat yükseltmedim sırf araç ben askerdeyken yatmasın boş boş diye.Ama senin dediğin olayı görüyoruz hep.Adam benim yazdığım fiyata benden almıyor,ben arabayı galeriye satsam gidip galeriden daha yüksek fiyata alabiliyor. :maden:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasa yüksek görünsede şuan satış pek yok. Araçlarımız 3-5 lira arttı evet ama alacağımız araçlarda üzerine koydu. Biraz daha parası olan şuan sıfır faizli kampanyalı orta sınıf sıfırlara yöneldi. Heleki bayilerin yıl sonu hedefi için aralık-ocak tam zamanı. Şuan Ankara sıfır küçük hacim otomatik araçla tıka basa durumda. Bu arada nereye kafamı çevirsem yeni kasa i20 otm. var. Bence herkes seçim sonu piyasayı bekliyor. 2.elde onu bekliyor.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 liralık mala eskiden 4 lira istenirdi. Ama şimdi 3 liralık mala 10 li istiyor bizim insanımız, hem ekonomist hemde stratejik uzman olduğu için ülkenin durumuna bakarak.

Seçim gelir Türkiye'de hayat durur. Vatandaş utanmasa evine ekmek almayacak seçim var piyasa kötü diye.

Artık 2. El araç almak özellikle üst sınıfta mantıklı değil. Geçenlerde bir tane porshe denk geldi 600000 istiyor 10000 kmdeki aracına. O kadar parayı bir arabaya verecek gücüm varsa sıfır alırım ben. Ama özellikle 30000 liranın altında araçlar çabuk el değistiriyor c ve b segmentinde. Porshe örneğim biraz uç oldu ama yani 60-70000 lira veripte ikinci el araç almak çokta manyıklı değil. Eğer aracın büyük olması gibi bir ihtiyaç yoksa ikinci el passat alacağıma düşük donanımlı sıfır golf alırım.

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes ölmüs eşek ariyor, ederinden 2000 asagisini yaz ilana 1 saat icinde satarsin.

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Millet bir enteresan. Hem diyor ki ben biniciyim onun için senin arabayı alayım iyi bakmissin diyor. Hem de ben de yarın birgün satacam zarar ederim diyor :)