Araç satışı hakkında

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Savaş abi o bahsettiğin olay şu şekilde uygulamada var. Alıcı bankaya gider hesabına para yatırır ve o tutarda satıcı adına bloke çek hazırlattırır. Bloke çek satıcıya verilir. İki tarafın da onayı olmadan çek iptal edilemez şeklindedir. Satış işlemi sonrası satıcı işlemin gerçekleştiğini ispat eder ve çeki tahsil eder.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Savaş abi o bahsettiğin olay şu şekilde uygulamada var. Alıcı bankaya gider hesabına para yatırır ve o tutarda satıcı adına bloke çek hazırlattırır. Bloke çek satıcıya verilir. İki tarafın da onayı olmadan çek iptal edilemez şeklindedir. Satış işlemi sonrası satıcı işlemin gerçekleştiğini ispat eder ve çeki tahsil eder.
Masraf alınıyormu?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim önerim daha basit ve anlaşılır değil mi? Benim Ayşe teyzem, Mehmet amcam daha bankamatik kullanmayı bile bilmezken, maaş kuyruklarında zaman öldürürken ne anlar çekten ne anlar blokeden? İşlerimiz basit ve anlaşılır olursa vatandaş da bürokrasinin içinde boğulmaz. Yasalar çıkarılırken vatandaşın seviyesine uygun olmalıdır. Vatandaşın dediklerini ilim irfan yapmış kişiler anlar ama, ilim irfan yapmış kişinin dediklerini vatandaş zor anlar. En basitinden, bugün bile, noterin hazırladığı basit bir vekaletnamenin içeriğini kaçımız anlıyabiliyoruz ki? İşin komik yanı bir de o belgenin altını "okudum" diyerek imza altına alıyoruz ;)

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Mehmet Can kardeşimin dediğini kesinlikle katılıyorum. evrakları notere vereceksiniz noter hazırlarken siz de internet bankacılığından eft nizi alacaksınız ve kağıt gelince imzalayacaksınız.. herşey noterde olacak bitecek. adam yok bende internet bankacılığı derse nakit çalışır o zaman..

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuna da dikkat etmek lazım araç alırken parayı araç sahibinin hesabına eft/havale yapmak gerekiyor. Alıcı kişi arkadaşımın, tanıdığımın vs. hesabına parayı aktar diyorsa arkanıza bile bakmadan oradan uzaklaşın.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 15-20 gün evvel bir araç sattım. Alıcı, ülkemizin saygın bir şirketinin ortağı idi. Şirketin bu tür işleri için görevlendirilen personel "abi, araç şirket üzerinden alınacağı için elden para ödeyemiyoruz, para hesabınıza havale edilecek, bir mahsuru var mı?" diye sordu, ben de "olur" dedikten sonra noterde satış işlemini yapıp şirket binasına gittik. Eşimin hesap numarasını verip "bu hesaba havale yapabilirsiniz" dediğimde, hesap sahibi ile araç sahibi farklı olduğu için kabul etmeyip, benim hesap numaramı istediler. Hesabıma havale yapılırken de açıklama kısmına ...... plakalı, ... model, .. markalı aracın satış bedelidir diye yazıldı.
Bu tür işler her şeyden evvel biraz da güven işidir. Herkesin karşısına helal süt emmiş kişiler çıkarsa en küçük sorun çıkmaz.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 15-20 gün evvel bir araç sattım. Alıcı, ülkemizin saygın bir şirketinin ortağı idi. Şirketin bu tür işleri için görevlendirilen personel "abi, araç şirket üzerinden alınacağı için elden para ödeyemiyoruz, para hesabınıza havale edilecek, bir mahsuru var mı?" diye sordu, ben de "olur" dedikten sonra noterde satış işlemini yapıp şirket binasına gittik. Eşimin hesap numarasını verip "bu hesaba havale yapabilirsiniz" dediğimde, hesap sahibi ile araç sahibi farklı olduğu için kabul etmeyip, benim hesap numaramı istediler. Hesabıma havale yapılırken de açıklama kısmına ...... plakalı, ... model, .. markalı aracın satış bedelidir diye yazıldı.
Bu tür işler her şeyden evvel biraz da güven işidir. Herkesin karşısına helal süt emmiş kişiler çıkarsa en küçük sorun çıkmaz.
Abi ford ile yollar ayrıldı mı yoksa

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ford artık müzede dinlenecek.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et