Araç ilk çalıştığında çıkan ses

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç ilk çalıştığında çıkan ses

nuralk34 link' Alıntı:
bahsettiğiniz ses bir zırıltı şeklinde ise (sanki plastik dişli kaçırıyormuş gibi) bende de böyle bir ses var. 3-5 sn sürüyor ve göztergelerin ordan geliyor sanki. aracımın kliması manuel. yani yukarıda bahsedilen auto modu bende yok.

bendede aynı ses geliyor plastik dişlieri sesi gibi ilk çalıştırdığımda oluyo radyo kaalıyken duydum bende kaloriferde kapalı ve manuel edition aracım

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ses beni iyice rahatsiz etmeye basladi bugun dikkat ettim normalde arac calistiktan 2 3 saniye sonrakesilen ses arac calisirkende geldi gostergelerden geliyor; bugun videosunu cekeyim dedim ama disciye giden hastanin agrisinin kesilmesi gibi ses gelmedi:)

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

havalandırma yönlerdime klapelerinin sesi.

kalorifer kutusu üstündeki dişlilerin yağlanması ile ses kesiliyor ama kalorifer kutusuna ulaşmak mesele.

araç garantiniz devam ediyorsa serviste yağlanmasını talep edebilirsiniz

different

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bendede aynı ses var.arabayı ilk çalıştırdığımda ve klima-kalorifer konumlarını değiştirdiğimde ön konsolun oralardan 3-5 saniye ses geliyor susuyor.servise gittim yağladıklarını söylediler ama aynı ses hala geliyo :S

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
havalandırma yönlerdime klapelerinin sesi.

kalorifer kutusu üstündeki dişlilerin yağlanması ile ses kesiliyor ama kalorifer kutusuna ulaşmak mesele.

araç garantiniz devam ediyorsa serviste yağlanmasını talep edebilirsiniz

Bu ses farklı gibi,klima konumunu değiştirdiğimde söylediğiniz sesi duymuştum ama bu ses o değil sanki radyo cızırtısına benzeyen bir teses yani yönlendirme klapelerinin hareketiyle çıkıcak bır sese benzemıyor zaten sadece soğuk havada oluyor yazınhiç duymadım bu sesi .Sesi tekrar duyduğum zaman videosunu çekeceğim o zaman daha iyi yorum yapılır umarım servislik bir şey değildir servise gidince tansiyonum yükseliyor.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bahsettiğim ses bu işte ne zaman duyulduğunu da anladım kontağı açtığımda ışıklar sönmeden aracı çalıştırdığımda  soğuk havada çıkıyor:

video 2013 11 28 07 49 28

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sesi hiç duymadım ben ya dibine girip dinlemedim yada duymadım yarın ilk işim bakmak olucak elektriksel birşey gibi duruyor.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Bu sesi hiç duymadım ben ya dibine girip dinlemedim yada duymadım yarın ilk işim bakmak olucak elektriksel birşey gibi duruyor.

evet elektiriksel , sorun gibi gelmiyor bana cunku normal calısma prensibinde bu ses duyulmuyor ama ışıklar sonmeden calistirilinca duyuyorum oldugunu ben de anlamadim 1 yil 2 aydir sorun cikarmamasiyla ovundgm aracim su koyuvermemistir umarim:)

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yok mu be sesi baska duyan?

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Yok mu be sesi baska duyan?
Aracı çalıştırmanın dışında aracın havalandırmasını da açıp kapatınca ve hangi havalandırma ızgaralarından çıkacağı ayarlandığında bu ses geliyorsa  çok büyük bir ihtimalle havalandırmanın ayarlanması sebebiyle geliyordur.