araç içi sıçaklığı

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: araç içi sıçaklığı

klima tuşuna basarsa istediği sıcaklığı dengeler şöylede acayip bi durum var kışın 18 derecede iken sıcak hava vermez soğuk hava girer içeri orda bir karmasa var

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Re: Ynt: araç içi sıçaklığı

dreamofice link' Alıntı:
Arkadaşlar özellikle uzun yolculuklarda araç klimasını ve fanı açmadıgım halde ve sıcaklıgıda 20 22 derecelerde tutmama rağmen araç içi çok sıcak ve havasız oluyor bunaltıyor, motor sıcaklıgını sürekli araç içine verıyor bunun bır çaresı var mıdır? 18 dereceye getırsem bıle neden içeri sürekli motor sıcaklıgını verıyor?dısarıdan gelen havayı kesen dügmeyede basıyorum değişiklik yok
bu durumu bende fark etmistim.sirkulasyon dugmesine bastigimda iceriye hava almiyor.

Sent from my Blackberry Playbook Tablet using Tapatalk

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

20-22 derece oda sıcaklığıdır yanı rahatsız edıcı bır sıcaklık degıl aksıne ıdeal sıcaklıktır benım anlatmak ıstedıgım klıma ve fan açık değil , sıcaklığı öne ayaklara ve cama gönderen dugmeler aktıf degıl ve sıcaklıgı 16 derece yapsam bıle uzun yolda motor sıcaklıgı kanallardan iceri giriyor. Sirkülasyon düğmesıne basılsa bile kanallardan motor sıcaklığı gelıyor ve bu rahatsız edıcı bır durum; yanı ıstedıgınız sıcaklıgı almak için illa klima açık olacak yoksa sız 18 derece bıle yapsanız klıma aktıf olmadıgı için bu sıcaklıgın çok üstünde olan motor sıcaklıgı ıcerıde şöförü bunaltıyor ve kısın klima kullanmak işime gelmıyor;
Araçlarınızda bır deneyın motorunuz sıcak oldugunda klıma ve fan aktıf degılse kanallardan ıcerı sıcak hava gırıyor mu gırmıyorsa hangı ayarları kullanıyorsunuz?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
20-22 derece oda sıcaklığıdır yanı rahatsız edıcı bır sıcaklık degıl aksıne ıdeal sıcaklıktır benım anlatmak ıstedıgım klıma ve fan açık değil , sıcaklığı öne ayaklara ve cama gönderen dugmeler aktıf degıl ve sıcaklıgı 16 derece yapsam bıle uzun yolda motor sıcaklıgı kanallardan iceri giriyor. Sirkülasyon düğmesıne basılsa bile kanallardan motor sıcaklığı gelıyor ve bu rahatsız edıcı bır durum; yanı ıstedıgınız sıcaklıgı almak için illa klima açık olacak yoksa sız 18 derece bıle yapsanız klıma aktıf olmadıgı için bu sıcaklıgın çok üstünde olan motor sıcaklıgı ıcerıde şöförü bunaltıyor ve kısın klima kullanmak işime gelmıyor;
Araçlarınızda bır deneyın motorunuz sıcak oldugunda klıma ve fan aktıf degılse kanallardan ıcerı sıcak hava gırıyor mu gırmıyorsa hangı ayarları kullanıyorsunuz?
Dostum tekrar tekrar soyluyorum sirkilasyon dugmesine basarsaniz yani isigi yanarsa aktif olursa iceri hicbisekilde hava girmez.  Yeni araclarda hep bu sekildedir benim aracimdada ayni

Egerki sizin aracta bastiginiz halde hava geliyorsa problem vardir

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tekrar deneyeyım ama iyi hatırlıyorum bastıgım halde motor sıcaklıgını ıletıyordu sınırlenmıstım hatta ne oluyor dıye,mantıken basınca almaması gerekıyor zaten ,ben aldıgı ıcın sızın araclarda nasıl dıye sordum, aracın yalıtımı iyi oldugu ıcın dısarıdan hıc bır sekılde hava almıyor ve içerisi motor sıcaklıgı yüzünden bazen bunaltıcı havasız oluyor, yalıtım yonunden aracın kalıtesını gosterıyor iyi, fakat dıger konuda rahatsız edıcı bır durum
    Bu arada şunu farkettim sorun yaşamak ıstemıyorsan bır seyi fazla deşmıyeceksın ıstemedıgın ot burnunda  biter mısalı, burada soylenılen ve hıc farkında olmadıgım dıkkat etmedıgım bır cok sorun okuduktan sonra benım araçta da oldu:)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Onemli bi problem degildir umarim ama bencede tekrar deneyin.
Dogru dugmeye bastiginiza eminseniz disarsan hava gelmez dugmenin amacida budur.
Cogu aractada ayni sekildedir

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

umarım öyledir, geçen ön cam buğu çözücüye basınca bır arkadas ses gelmesınden şikayet etmıstı okurken hayret demıstım sonra baska bır arkadas kanallardan havayı yönlendıren (öne ayaklara ve cama) düğmelarıne basınca ses gelıyor demıstı ben de yok şükür demıstım! dün tekrar deneyeyım dedım benımkınde de oldu :)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Dostum tekrar tekrar soyluyorum sirkilasyon dugmesine basarsaniz yani isigi yanarsa aktif olursa iceri hicbisekilde hava girmez.  Yeni araclarda hep bu sekildedir benim aracimdada ayni

Egerki sizin aracta bastiginiz halde hava geliyorsa problem vardir

Sirkilasyon düğmesine basıldığında kesinlikle hava girişi olmuyor birde auto butonu acıksa o zamanda içeri belli bir oranda hava üflüyor.