Havalandırma/Sirkülasyon Kapağı Arızası

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Bugün, bir süredir sağ torpidonun altından gelen inceden bir ses, periyodik olarak cızzlama şeklindeki ses dikkatimi çekti, zira yeni bir ses idi...Opel servisimi aradım ve hemen teşhisi koydu telefonda...Torpidoyu söktüğünüzde altında, ön kaputtan gelen havalandırmayla beraber bi düzenekte, içeriden "iç hava max" yazan dügmeye bastıgınızda dış havayı kapatan süngerle filtrelenmiş kapağın plastik mili kırılmış.Yanındaki küçük bir motorla çalışan bu kapağın mili kırık idi.Ustanın söylediği eski tiplerde bu mil iki taraflı idi, sorun oldugunda çevirip aksi yöne takıyorduk dedi.Ancak GM bi sre sonra bu imalatı kesti ve tek taraflı yaptı dedi.Evet öyleydi ve yan sanayisi yok bu parçanın. Velhasılı 105 ytl parça kdv li fiyatı.115 ytl ye hallettik. Bunun için ön silecekler, ön cam fitili ve kapak muhafazaları söküldü...Sonuçta çözüldü problem ama tekrarlama riski de yüksek bence..Zira küçücük motor bunu kırabiliyorsa tekrarlayabilir bence...

Eğer aracında iç havalandırmayı açmasına ragmen dısarıdan koku geliyorsa sorununuz burada olabilir.Ve malesef sadce kapak degisemiyor, baglı oldugu plastik muhafaza ile satılıyor. Fırsattan istifade, araç parfümü konusunu da çözdüm. Havala sogudu malumunuz, kokulu mumların erimesi de zor gibi, ben de plastik muhafaza ile kokulu mumlarımı kaputun oradaki havalandırmaya sabitledik ustayla ve artık aracın içi sürekli hoş koku ile doluyor. Tavsiye ederim...

Bu sorunu paylaşayım dedim...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçtada araç motor frenine binince bi cızırtı geliyor. bende de sorun bu olabilirmi?

not: sadece motor frenine binince cızırtı oluyo

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanmam

benim araçtada araç motor frenine binince bi cızırtı geliyor. bende de sorun bu olabilirmi?

not: sadece motor frenine binince cızırtı oluyo

Pek sanmıyorum arkadaşım...Bu sorunla ilgili en basit teşhisi iç hava max düğmesini açıp kapattıgında boşa dönen bir parçanın sesinden anlayabilirsin...Çok inceden fakat insanı rahatsız eden bir ses...Ancak eğer servis tavsiyesi istersen Opel - OTS ye git Yıldırımlar Sanayi Sitesinde

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Benimde bozuktu 130-YTL istediler.
O parçaya okadar para vermem. ceyhun değişmeden önce ban bi msj atsaydın
Bende Kendim anten kablosunun dış sert plastiği ile yapyım.
Kırılma olasılığı da yok elastik malzeme çünkü. ( Kolu kırılan arkadaşlar deneyebilir.)
10cm kol için kocaman kapak ünitesini değiştriyorlar yazık günah.
Takılan parça sert plastik ve motor sıkıştracağı için değiştirseniz de bi süre sonra tekrar kırılacaktır.

5954IMG_4453.JPG

Son düzenleme:

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde bozuktu 130-YTL istediler.
O parçaya okadar para vermem. ceyhun değişmeden önce ban bi msj atsaydın
Bende Kendim anten kablosunun dış sert plastiği ile yapyım.
Kırılma olasılığı da yok elastik malzeme çünkü. ( Kolu kırılan arkadaşlar deneyebilir.)
10cm kol için kocaman kapak ünitesini değiştriyorlar yazık günah.
Takılan parça sert plastik ve motor sıkıştracağı için değiştirseniz de bi süre sonra tekrar kırılacaktır.

5954IMG_4453.JPG

Vallahi Cengiz kardeşim saolasın...Keşke haber verseydim de, bu sorun yeni oldu ve ben de bu tarz sesleri takıyorum sanırım...Bir de cuma günü yola gideceğim..Bir an önce halledilmesini istedim, malum zaman sıkıntısı da var...zaten servisler bizim gibi zaman telaşı olanlardan para kazanıyor...gene de cok saol

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her iki paylaşımada teşekkürler.;)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
5954IMG_4453.JPG

Bu yükle.tc havalandırma kapagının resminde nasıl bi cinsel içerik görmüş anlamadım. üzerinde çifleşen sinek felan mı vardı.?

ebiltekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, ceyhunyazar arkadaşımın bahsettiği sorunun aynısı malesef bende de var:) Ne kadara yaptırabilirim acaba düşünüyordum öğrenmiş oldum. Mokia arkadaşım senin dediğin gibi yapmak istesem, parçayı düzeltmek zormu dersin, nasıl yapmam gerekiyor bilgi verebilir misin. Teşekkürler...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Merhabalar, ceyhunyazar arkadaşımın bahsettiği sorunun aynısı malesef bende de var:) Ne kadara yaptırabilirim acaba düşünüyordum öğrenmiş oldum. Mokia arkadaşım senin dediğin gibi yapmak istesem, parçayı düzeltmek zormu dersin, nasıl yapmam gerekiyor bilgi verebilir misin. Teşekkürler...

Konuyu aşağıdaki linkte detaylı olarak anlattım
Kendin yapabilirsin Basit bi pilastik mil için 130-YTL degmez.

۩ >> Fan Motoru Ses Yapanlar. ஜ İç Hava Halatı Kırılanlar. BURAYA
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=34578&highlight=RESIMLI+ANLATIM