araç içi sıçaklığı

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar özellikle uzun yolculuklarda araç klimasını ve fanı açmadıgım halde ve sıcaklıgıda 20 22 derecelerde tutmama rağmen araç içi çok sıcak ve havasız oluyor bunaltıyor, motor sıcaklıgını sürekli araç içine verıyor bunun bır çaresı var mıdır? 18 dereceye getırsem bıle neden içeri sürekli motor sıcaklıgını verıyor?dısarıdan gelen havayı kesen dügmeyede basıyorum değişiklik yok

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: araç içi sıçaklığı

Sirkilasyon dugmesine basinca disardan gelen havayi vermemesi lazim.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sirkülasyonuda kapatıyorum dereceyıde 18lere alıyorum ama klıma hava kanalları  hala sıcak oluyor ve sıcak hava verıyor klıma ve fanı acmıyorsak bu kanallardan sıcak hava gelmemesı gerekmıyor mu?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
sirkülasyonuda kapatıyorum dereceyıde 18lere alıyorum ama klıma hava kanalları  hala sıcak oluyor ve sıcak hava verıyor klıma ve fanı acmıyorsak bu kanallardan sıcak hava gelmemesı gerekmıyor mu?
Dugmeye basinca hava gelmemesi gerekiyor havalandirma sisteminde problem var gibi.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Dugmeye basinca hava gelmemesi gerekiyor havalandirma sisteminde problem var gibi.

Denemedim ama sirkülasyon düğmesine basınca hava gelmeye devam etmesi gayet normal değil mi? Normal mod ile arasındaki tek fark: aktif edildiğinde dışarıdan hava almayı kesip içerideki havayı kullanması...

Ayrıca bizim araçlarda fan kapalı olsa bile aracın içine hava girmeye devam ediyor diye hatırlıyorum ben... Bu yüzden havalandırma kanallarının kapaklarını kapattığımı hatırlıyorum...

Denemek lazım...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıcak hava gelmesi istenmiyorsa bunu önlemenin en kolay yolu klimayı konsoldan hava çıkışı verecek şekilde ayarlamak ve konsolda bulunan 4 çıkışında kapaklarını yanlarında bulunan yuvarlak ayar tuşuyla kapatmak.

Bu şekilde içeri sıcak hava vermesi tamamen engellenebiliyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dugmeye basinca disardan sicak hava gelmemesi lazim
Havalandirma peteklerini kapatmaya gerek yok biliyorum o sistem eski sahinlerde oyleydi cunku sirkilasyon dugmesi yok onlarda + eski renolardada oyleydi
Dis havayla irtibati kesme dugmesine bastimmi hicbisekilde disardan sicak yada soguk hava gelmez geliyorsa problem vardir.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Arkadaşlar özellikle uzun yolculuklarda araç klimasını ve fanı açmadıgım halde ve sıcaklıgıda 20 22 derecelerde tutmama rağmen araç içi çok sıcak ve havasız oluyor bunaltıyor, motor sıcaklıgını sürekli araç içine verıyor bunun bır çaresı var mıdır? 18 dereceye getırsem bıle neden içeri sürekli motor sıcaklıgını verıyor?dısarıdan gelen havayı kesen dügmeyede basıyorum değişiklik yok

sıcaklıgı 20-22 derecede tutarsan o derecede bi sıcaklık olacaktır. Arac sen ne ıstıyorsan onu yapıyor. yani motor sıcaklıgını fan bi şekilde verir. Neden 20-22 yapıyorsun ki? Klima kapalıyken motordan sıcaklık gelsin ıstemıyorsan dereceyi sıfıra getir Hiçbir şekilde sıcak hava üflemez.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dışardan sıcak hava geliyor kanalları kapatmak gerekyor.özellikle yazın bunu barız fark ediyorsun

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konu biraz dağılmış sanki arkadaşın anlatmak istediği şey acaba klima tuşuna basmaması mı ? Hani kar taneciği işareti olan en soldaki ? Diğer türlü sürekli dışardaki havayı verir yada motor sıcaklığını.