araç içi buğulanma sorunu

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yukarıda da yazdım şayet aracın kalorifer peteğinde kaçak varsa oradan kaçan buhar hava kanalları yoluyla önce camlara ve akabinde aracın içine dolar, camlarınızdan buhar eksik olmaz, özellikle klima açmadan havalandırmayı sıcak konumda calıstırın ve bakın camlar anında buhar oluyorsa petek değişecek demektir

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer pislikten dolmuş.arada bir çalıştırınca siyah pis bir su akıtıyor demek ki bir yerde çatlak varki pis suyu boşaltıyor.dediğiniz doğru savaş beyinde dediği doğru lpg varsa nem yapar dedi.

ayrıntılı olarak göstericem ama şunu biliyorum en az 500 liralık masrafı var arabanın estetiğine para harcamaktan kalofire sıra gelmedi.dışı çok güzel oldu ama :rakir:

klima dolum ağzını gazını birde gazını birde anahtarını değiştirecem bunlar tutsa tutsa 250 tutar.kalorifer peteği sakat 400 500 lira falan olması lazım.kaynakla vs birşeyle kurtarırsam iyidir.daha şarj dinamosunu değiştiricem tamirine 175 tl istediler yenisini alırım daha iyi

yardım eden herkese teşekkür ederim.su eksiltme sorunun buğulanmaya neden olacağı aklıma bile gelmezdi.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer peteğini ben veni değiştirdim vectra b için. yerli üretim 70 lira, orjinali 160 lira civarı olması gerek... ;)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer peteğini ben veni değiştirdim vectra b için. yerli üretim 70 lira, orjinali 160 lira civarı olması gerek... ;)
evet ben de gecen sene aldım orjinal muadili orjinalden daha kaliteli olduğu söylendi ki sahiden çok kaliteli,bakırdan 80 TL ye

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer pislikten dolmuş.arada bir çalıştırınca siyah pis bir su akıtıyor demek ki bir yerde çatlak varki pis suyu boşaltıyor.dediğiniz doğru savaş beyinde dediği doğru lpg varsa nem yapar dedi.

ayrıntılı olarak göstericem ama şunu biliyorum en az 500 liralık masrafı var arabanın estetiğine para harcamaktan kalofire sıra gelmedi.dışı çok güzel oldu ama :rakir:

klima dolum ağzını gazını birde gazını birde anahtarını değiştirecem bunlar tutsa tutsa 250 tutar.kalorifer peteği sakat 400 500 lira falan olması lazım.kaynakla vs birşeyle kurtarırsam iyidir.daha şarj dinamosunu değiştiricem tamirine 175 tl istediler yenisini alırım daha iyi

yardım eden herkese teşekkür ederim.su eksiltme sorunun buğulanmaya neden olacağı aklıma bile gelmezdi.
yalnız benim bahsettiğim su eksiltme aracın içinde, kalorifer peteği torpido altında vites kutusunun hemen önündedir, sanırım sizin aracınızda da aynı yerdedir, buradaki patlaktan kaçan buhar yüzünden bu sorun peydah olur, aynı zamanda arac alttan su almıssa,paspaslar ıslaksa,fitiller gevsekse vs sebeplerden de olur ama en büyük buğu sorunu benim bahsettiğim sebepledir ki en azından basıma geldiği için biliyorum

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet haklınısız ben corsa d nin fiyatıyla karıştırdım orjinali 160 montajla 200 e gelir. heralde

http://www.parcayedek.com/opel-yede...petegi-corsab-0393-0900-valeo-vall790027.html

önce bir klimanın anahtarını gazını dolum ağzını ve klima düğmesini değiştireyim kalorifer peteğinide değiştirecem ama dediğiniz gibi kalorifer peteğinden kaynaklanıyor .

yardım eden herkese çok teşekkür ederim herkesin yeni yılını kutlarım

chuqhun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun bende de var. Su eksiltme yok arabada , peteklerde de sorun olduğunu sanmıyorum. Ama iki kişi binsin hemen buğu yapıyor. Ne yapmam gerekiyor acaba bu saydıklarınızdan başka birşey olabilir mi ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu sorun bende de var. Su eksiltme yok arabada , peteklerde de sorun olduğunu sanmıyorum. Ama iki kişi binsin hemen buğu yapıyor. Ne yapmam gerekiyor acaba bu saydıklarınızdan başka birşey olabilir mi ?

Araçta su akıbı olmadığına göre;
* polen filitresi eskimiştir,
* aracın içindeki halılarda ıslaklık vardır,
* LPG varsa bagaj halısı ıslanmıştır,
* kapıların altındaki tahliye delikleri tıkalıysa yıkama ve yağmur sonrası kapı içlerinde su kalıyordur (çok düşük ihtimal ama neden olmasın?).