Araç İçi Buğu Önleme!

opelc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Arkadaşlar araç içi oluşan buğuyu nasıl önleriz?Sürüşü çok etkiliyor.Klimayı açıp ön cama yönlendiriyorum biraz biraz düzeliyor.Bu konuyu biraz araştırdım, tavsiye edeceğiniz yöntemler, kullanılabilecek iyi malzemeler varsa bilgilendirin.Aracım 2002 model corsa c elegance...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klimayla rahat bi şekilde buğuyu gidermelisin,bence polen filitrenizi ve kaput cam arası ızgaranın olduğu yeri temizleyin derim ;)

attila

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polen filtresini değştirin.buğu önleyici iş değil

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polen filtresini değştirin.buğu önleyici iş değil
birde sürücü ön camını çok az açarsanız buğu önlenecektir, birde ............... (aklıma gelmedi iyimi) kapağı açık mı kapalımı kullanıyosun, ben bazen şehir içi ışıklarda falan egzos kokusu girmesin diye kapatıyorum, camlar buharlanınca aklıma geliyor,

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de camlara verilen havalandırma tek başına yeterli, yetmiyor ise havalandırmada problem vardır, polen filtresinden başlamak lazım incelemeye.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
kaloriferi sıcağa alıp camlara verince iki sn'de geçiyor buğu zaten klima falan kasmaya gerek yok ki :)

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buğu önleyiciyi sanırım camlar temiz ve kuruyken uygulamak gerekir.Ben nemli havada yapmıştım yani buğu varken yolculuk esnasında işe yaramadı

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Havaladırmanın iç sirkülasyonda olmadığından emin olun. Oluşan buğuyu klimayı da açarsanız daha hızlı gidermiş olursunuz, klima ortamdaki fazla nemi alır. Ancak sürekli açık olmasına gerek yok.
Normal şartlarda en kesif buğunun bile sıcak havayı cama yönlendirdiğinizde yarım dakika içinde geçmesi gerek.

Buğu önleyicileri hiç önermiyorum, zaten gerek de yok. Camda yağlı bir tabaka bırakır ve bilhassa gece karşıdan gelen ışıklarla parlama yapar.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O buğu önleyiciyi sıkınca cam bi garip oluyor siliyorsun siliyosun iz kalıyor hiç bumaşmayın camlarınızı içerden bir güzel temizleyin iç sirkilasyon tuşunun kapalı olduğunu kontrol edin verin sıcak havayı ohh mis :)