araç boş viteste az yakar mı?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: araç boş viteste az yakar mı?

bulent_tnt link' Alıntı:
en guzelı normalde manuel kullanmak trafıkte otomatıkte kullanmak ..

Valla bende öyle yapmayı planlıyorum artık. Hele ki uzun yollarda cc ile giderken kırmızıda durursam, 40tan sonra restore diyorum cc'ye, maşallah 110'a kadar 3. viteste anıra anıra çıkıyoruz. Ulan diyorum ekonomik sıpa, ben gaza insan gibi basarken 2000 devirde vites büyütürsün, kendin niye cc içinde ekonomi yapmıyorsun. Hani süratle falanda çıktığı yok 110a. Dibine kadar gidiyoruz desem o hiç değil.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
böyle birşeye denk geldiğinizde bir de anlık tüketime bakın 4 de daha az yakıyor olabilir belki tüketimle ilgili olabilir 4 e atması

Bakayım valla, eğer o kadar höykürmeye daha az yakıyorsa ben bu arabayı borazan niyetine kullanırım bundan sonra, öttürürüm onu. :)

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

eketen link' Alıntı:
Yokuş aşağı benzin biterse bence motor durur hatta durmakla kalmaz ne sente ne triger birşey kalmaz. Vurdurma mantığı. Yokuş aşağı sıfır yakması; enjektörlerin aracın kompresyona binmesi anında gaza basılmazsa yakıt akışını kesmesinden oluyor Yoksa benzin yakmaz değil yine rolanti yolundan besleniyor motor.
+1  greatt

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

durmaz bence  angelll

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
cc deyse normal çünkü cc hep ayarladığınız hızda gitmeye çalışır bu nedenle sormuştum zaten 5 te de zorlanmadan çıkıyorsa 4 e atmaması lazım ama cc nin mantığı ayarladığınız hızı hangi viteste yokuş yukarı tutabiliyorsa o vitese atar yani ses falan bakmaz siz ya manuele geçceksniz yada cc devre dışı bırakcaksınız

cc de olmadanda aynı. Az gaz verirseniz tepki yok araç yerinde, sadece anlık tüketim yükseliyor. Biraz daha gaz verdiğinizdeyse çoşuyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=astraowner link=topic=843.msg59046#msg59046 date=1321884508]
cc deyse normal çünkü cc hep ayarladığınız hızda gitmeye çalışır bu nedenle sormuştum zaten 5 te de zorlanmadan çıkıyorsa 4 e atmaması lazım ama cc nin mantığı ayarladığınız hızı hangi viteste yokuş yukarı tutabiliyorsa o vitese atar yani ses falan bakmaz siz ya manuele geçceksniz yada cc devre dışı bırakcaksınız

cc de olmadanda aynı. Az gaz verirseniz tepki yok araç yerinde, sadece anlık tüketim yükseliyor. Biraz daha gaz verdiğinizdeyse çoşuyor.
[/quote]

Evet evet, hatta ben geçen giderken gaz pedalına sadece dikkatlice baktım anlık tüketim hemen 2 lt arttı, o kadar da hassas tepkiye. (:)

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yokuş aşağıya inerken yada belirli bir hıza ulaştıktan sonra vitesi boşa aldığınızda araç yakıt yakar.
aksine hızınıza uygun vitese taktığınızda yakıt tüketmez.ARaç içerisindeki tüketilen yakıt miktarı menüsünden gözlemleye bilirsiniz.