araç boş viteste az yakar mı?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: araç boş viteste az yakar mı?

manuel e atıp 5 e atınca araç hızlanıyormu yada anlık tüketimi hiç kontrol ettiniz mi 4. viteste yüksek devir olmasına rağmen daha az yakıyor olabilir ve tabi ne kadar gaz verdiğinizlede alakalı bu gibi nedenlerle 6 dan 4 e çekebilir araç

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
aracı tork bandında tutmak önemli ama 90 a sabit ve düzde giderken 1850 nin altında kalıyorsa 6. vites şuan bilmiyorum pek o hızlarda gidemediğim için :) ve yol düzse bir problem olmaz ama aracı hızlandırmak istiyorsan vites küçültmek daha çok yakıt tüketimi sağlar zaten aracın otomatik vitesse ve düzde giderken kendisi 6 ya atıyorsa bunda bir problem yok zaten gaz verince hemen 4 veya 5 e atar

Sn astraowner
4 e ya da 5 e almıyor direkt 3 e çekip roketliyor ne hikmetse -hatta hız 2 yi kaldırıyorsa 2 ye- Ve önünüzde yanınızda kim varsa istisnasız şöyle bir öbür tarafa atıyor kendini :)  Sonra ya kötü kötü söyleniyor ya da gaza geliyor Biraz sıkıntılı otomatiğimiz

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=astraowner link=topic=843.msg59032#msg59032 date=1321883578]
aracı tork bandında tutmak önemli ama 90 a sabit ve düzde giderken 1850 nin altında kalıyorsa 6. vites şuan bilmiyorum pek o hızlarda gidemediğim için :) ve yol düzse bir problem olmaz ama aracı hızlandırmak istiyorsan vites küçültmek daha çok yakıt tüketimi sağlar zaten aracın otomatik vitesse ve düzde giderken kendisi 6 ya atıyorsa bunda bir problem yok zaten gaz verince hemen 4 veya 5 e atar

Sn astraowner
4 e ya da 5 e almıyor direkt 3 e çekip roketliyor ne hikmetse -hatta hız 2 yi kaldırıyorsa 2 ye- Ve önünüzde yanınızda kim varsa istisnasız şöyle bir öbür tarafa atıyor kendini :)  Sonra ya kötü kötü söyleniyor ya da gaza geliyor Biraz sıkıntılı otomatiğimiz
[/quote]

Evet bizim otomatiğimiz biraz manyak. Bağırıp çağıracak yer arıyor. (:)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=843.msg59038#msg59038 date=1321883989]
[quote author=astraowner link=topic=843.msg59032#msg59032 date=1321883578]

Sn astraowner
[/quote]

Evet bizim otomatiğimiz biraz manyak. Bağırıp çağıracak yer arıyor. (:)
[/quote]

Asabi asabi  Ekonomik kriz, yaşadığı iflas sinirlerini bozmuş :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

karakteristiği böyle o zaman A.S nin ya da biraz fazla gaz veriyor olabilirsiniz dicem ama herkeste çok gaz vermiyor heralde çünkü o kadar büyük kickdownlar yapması şaşırtıcı

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
karakteristiği böyle o zaman A.S nin ya da biraz fazla gaz veriyor olabilirsiniz dicem ama herkeste çok gaz vermiyor heralde çünkü o kadar büyük kickdownlar yapması şaşırtıcı

Valla tabiri caizse tam kelime anlamıyla ayağımı bile sürmüyorum, olay cc'de gerçekleşiyor. :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cc deyse normal çünkü cc hep ayarladığınız hızda gitmeye çalışır bu nedenle sormuştum zaten 5 te de zorlanmadan çıkıyorsa 4 e atmaması lazım ama cc nin mantığı ayarladığınız hızı hangi viteste yokuş yukarı tutabiliyorsa o vitese atar yani ses falan bakmaz siz ya manuele geçceksniz yada cc devre dışı bırakcaksınız

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

en guzelı normalde manuel kullanmak trafıkte otomatıkte kullanmak ..

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
cc deyse normal çünkü cc hep ayarladığınız hızda gitmeye çalışır bu nedenle sormuştum zaten 5 te de zorlanmadan çıkıyorsa 4 e atmaması lazım ama cc nin mantığı ayarladığınız hızı hangi viteste yokuş yukarı tutabiliyorsa o vitese atar yani ses falan bakmaz siz ya manuele geçceksniz yada cc devre dışı bırakcaksınız

İşte benim dediğimde o, 5te de güzel güzel çıktığı rampa için 4e atıyor, bağırıyor, çağırıyor, etrafa tekmeler tokatlar, diğer arabaların üstüne atlamalar. Tamam son kısımları hep yapmıyor ama manuele alıp vites yükselttiğimde de rahat rahat çıkmaya devam ediyor rampayı. Bu dediğim rampalar dik değil çünkü. Sıkıntım 5le gideceği yerde 4e çekip devri çok yükseltmesi. :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

böyle birşeye denk geldiğinizde bir de anlık tüketime bakın 4 de daha az yakıyor olabilir belki tüketimle ilgili olabilir 4 e atması