Araç benzinde çalışırken gelen benzin kokusu? Yardım!

hamzatov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aracım 2001 model lpg li astra g. araç benzinde çalışırken aracın içine benzin kokusu geliyor. Lpg de çalışırken bu yok. Bu neden kaynaklanır? Daha önce bu sorunla karşılasıp çözümünü bulan varsa lütfen cevap versin. İnternete araştırdım herkes birşeyler söylemiş kesin sundandır diyen yok. Saygılar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin kokusu ekseri ya arka aksın orada pompadan kaçırınca gelir hatta araç hareket hailinde iken bile veya motorun oradan benzin hortumlarından kaçırıyordur biz burdan kesin bir şey diyemeyiz ancak çalıştırdığında bakacaksın arayacaksın

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu bende yaşıyorum baktırmadığım yeri kalmadı bir kaçak yok,bir dostum depo havalandırma valfinin tıkalı olabileceğini söylemişti ama emin değilim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu bende yaşıyorum baktırmadığım yeri kalmadı bir kaçak yok,bir dostum depo havalandırma valfinin tıkalı olabileceğini söylemişti ama emin değilim.
artı depo kapağı ama arkadaş sırf benzinde çalışırken diyor buda akla benzin pompası aks altı veya filitresi veya benzin boruları akla getirir...gazda gelmiyorsa bunlardır sebep ama herdaim geliyorsa o zaman geri dönüşüm veya tank kapağı olabilir

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
artı depo kapağı ama arkadaş sırf benzinde çalışırken diyor buda akla benzin pompası aks altı veya filitresi veya benzin boruları akla getirir...gazda gelmiyorsa bunlardır sebep ama herdaim geliyorsa o zaman geri dönüşüm veya tank kapağı olabilir
Teşekkürler ilginiz için.benzer bir konuda bir arkadaş debimetre den kaynaklanabilir dedi,mümkün mü acaba?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hamza Kardeş olayı toparlayalım,
Sen benzin kokusundan bahsettin bende cevabı verdim,ama eğer arabanda sorun varsa teklem ateşleme sorunu buda koku yapar tabii debimetrede sorun yapar ama sıkıntı yoksa sorun biryerden kaçırmasıdır,başka birşey olacağını sanmam

hamzatov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun fırsat bulamadım. Yarın inşallah baktırıcam. Bu olay moralimi çok bozdu. Baktırdıktan sonra sonuçlarını paylaşırım. Teşekkürler Selim Bey!

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araç Lpg de çalışırken benzin pompası genelde çalışır, siz bir role vs. ile susturdunuz mu? Sürekli çalıştığını varsayarak fikir yürütmek gerekir ise, Lpg sisteminin kesicinden sonra kaçak vardır. Montaj hatasıdır %99. Benzini kestiğinde sorun yok, açtığında ise devamında kaçak var demek.

hamzatov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun aracı gosterdim. Aracta kacaK falan yok. Gosterdigim ustalardan biri benzini cig yakar motor bakimi yapilmasi lazim dedi. Buji, enjeksiyon enjektor vs. Onlara baktiricam. Bir ustada benzin kapagindan suphelendi. Bir sonuc alamadik ama hayirlisi.

Son düzenleme: