arabasına özel (seri veya uyumlu) plaka alanlar kimler :) ?

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç dikkat etmem ve önemsemem de.Ama plaka denilince yaşadığım şu olay gelir aklıma hep :

İlk firma aracımızı alıyoruz aynı tarihlerde işe girdiğimiz arkadaş ile ; plakası güzel olanı hemen tercih etti , arkadaş 1 yıl sonra işten ayrıldı.
3 yıl sonra başka bir arkadaşla 2. aracımı alırken aynı olay yaşandı.Güzel plakayı hızlıca tercih etti ve malesef bu arkadaş ta 3 ay sonra işten ayrıldı.O aracın devir olduğu arkadaş ta 7-8 ay sonra işten ayrıldı.Allah yollarını açık eylesin.
Plaka ile alakası olduğunu sanmıyorum ama bu kadar üst üste olunca insan garip oluyor.
Sadece 88 model Opel'im için 88-89 yılı Ankara plakası olsa fena olmazdı.(06 R xxxx) gibi .

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Gaziantep Emniyetini bu konuda tebrik ediyorum. Boşta olan plakaları açık olarak internet sitesi üzerinden veriyor. Ve siz istediğinizi seçebiliyorsunuz. En azından ben plakayı seçerken bu şekildeydi. Bazı iller bin dereden su getirdikten sonra bir de üstüne olmadık paralar istiyorlar ya çıldırmamak elde değil. Yahu devletin plakası, ondan da yağ çıkartmaya kalkmasanıza...

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende çok önem veriyorum hatta çok istiyorum ama denk gelmedi.kullandıklarım tırttı hep.

ismimin ve soyismimin başharfleri plakaya sağlam 500 basarım açıktan..

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eşime jest olsun diye bende almak istedim ama para talep ettiler oysa yasal değil para istemeleri... emniyet genel müdürlüğüne şikayet ettik geri döneceğiz iliniz emniyet müdürlüğüne sorduk gelen cevaba göre size döneceğiz şeklinde bir mail gönderdiler en son... bakalım cevap bekliyoruz...
istediğim plaka da sadece 03 DH veya 03 HD --- idi... sanki 03 DNZ 03 istedik... :mad:

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
o cevap senelerce gelmez. gelse bile istediğiniz plaka bulunmamaktadır derler. sonuçta birbirlerini korurlar kurumlar.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla merivamiza babam deniz astsubayi oldugundan ve canakkaleden aldigimizdan 17 dz 895

kendi arabama da plaka cikartirken bagis istediler vermedim 32 PH 095 cikartmislar istedigim 32 MD 895 ti oysa (MD : maden) ama olsun plaka takintim yok sifir arabanin sevinci ile plaka sececek halim yoktu zaten aldigim ilk gun plakasiz bile dolastim bayagi :)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06 UY 558 , Ad-Soyad uyumlu, eşimin adı da Y ile başlıyor :D Telefon numaramda 558. Mümkünse uyması tercihimdir.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
55RM553.555 Olsun diye çabaladım ama o plakayı bmw x5'e kapaklamışlar.yinede plakam güzel.Real Madrit hesabı:)

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bendeki plaka kimsede yoktur heralde :) soyadım plakanın başında 09 RB ... Soyadım AYDIN zaten :D