Arabam Yokuş Aşağı Giderken Bile Gaz Yemiyor

odevinimo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün başıma ikinci kez gelen bir durumdan bahsetmek istiyorum aracım birdenbire gaz yememeye başlıyor aracı bi türlü ivmelendiremiyorum öyleki yokuş aşağı giderken bile aracı hızlandıramadım ustanın biri hava filtresinden olabilir dedi sizce sorun ne olabilir bu arada araç stop etmiyor gaz yemiyor derken çok zor gidiyor demek istedim mesela yokuş aşağı giderken 60 70 e gelene kadar ibre gaza köklüyorum nerdeyse biraz önce araca bindim hiçbir şeyi yok gibi ama ara sıra yapıyor

DasAuto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba aynı sorun 2001 corsa'mda başıma geldi akü ışığı yanıyor araç düz yolda gaz yemiyor sanki arkasında 10 ton ağırlık var gibi gitmediğim amirci kalmadı bakılmayan değişmeyen yer kalmadı bunların yanında anahtarı sokuyorum Yağ ve Araç Tamir ışı yanamdan araç çaltırmanınz mümkün değil ve bunları yaka bilmek için tam 2 saat (şaka değiş tam 2 saat anahtarı çevirip duruyordum)sonra dayanamadım açtım kaputu sigortaaları teker teker söktümtık yok direksiyon tarafından plastik botular içinde bir sürü kablo geliyordu ve bu kablolar motor bloğuna bağlı ana beyine gidiyor beyine giriş sokatine dokunuyorm hop ışıklar yanıyor bırakıyorum sönüyor Allahtan Bursada bu işi adam gibi yapan 1 adam buldum ve çok şükür adam 0 beyin gibi yaptı şimdi takıt takır.sende bi götür istersen baksınlar...