Arabam kalkarken gitmiyor resmen. Yardımlarınızı istiyorum

algoritma16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Opel corsa 1.4i twin enjoy araç sahibiyim. aracımda Lovato LPG kiti var... Sorunum şu özellikle motor soğukken yani sabahları ve akşam işten çıkarken gaza basmama rağmen araba yerinde sayıyor. bir gıdım ilerlemiyor . biraz daha uğraştığımda birden fırlıyor aracım.. ve yol esnasında ya da motor sıcakken kesinlikle böyle bir sorun yok. servisle görüştüm bi 100 km benzinle gez dedi.. okdugum yorumlarda benzinle 2 gün gezip daha sonra bu sorunu ortadan kaldıranları gördüm. Neden yapar bunu. Bujileri daha yeni değişştirdim periyodik bakımda. Keza hava filtresi vs öyle daha yeni.. Ateşleme bobini dicem ama neden sadece motor sogukken ilk kalkışlarda böyle bir sorun yaratıyor. Sizce benzinle biraz gezsem sorunum çözülür mü? Başına böyle birşey gelen oldu mu?

He ayrıca paragözlerde yok değil. bugun özel bir opel servisini aradım daha arabayı görmeden etmeden motor beyni arızalıdır dedi. 1000 TL ye yaparız diyor. Biraz araştırıp etmesek paralar sokaga gidecek

algoritma16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada benzini ve gazı opet veya shell dışında bir yerden almıyorum. ayrıca bu sorunu yaşarken hiçbir arıza uyarı lambası da yanmıyor

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg kalibrasyonu sorunu çözecektir. devamlı gittiğiniz lpgciniz sorunu çözemediyse başka yerde yaptırın. aynı sorunu uzun süre yaşadım. aracımın sorununu çözmek için uğraşırken enjektör,benzin pompası, benzin filitresi, ateşleme bobini, bujiler gidik diyenler çıktı. benzin filitresi ve bujileri uzun süre değiştirmediğim için yeniledim,tabiki sorun düzelmedi. diğer parçaları değiştirmedim.araç ilk çalışmada sıkıntı yaptığından parça arızası olsa sıcakkende yapar diye parçanın bozuk olması mantıksız geldi. bir iki lpg ci dolaştıktan sonra düzgün bir kalibrasyon yapan yere denk geldim. sorunu söyleyince adam hemen anladı tamam abi dedi. 10 dk gibi bir zamanda pcden kalibrasyon yaptı sorun çözüldü. bilginize...

algoritma16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg kalibrasyonu sorunu çözecektir. devamlı gittiğiniz lpgciniz sorunu çözemediyse başka yerde yaptırın. aynı sorunu uzun süre yaşadım. aracımın sorununu çözmek için uğraşırken enjektör,benzin pompası, benzin filitresi, ateşleme bobini, bujiler gidik diyenler çıktı. benzin filitresi ve bujileri uzun süre değiştirmediğim için yeniledim,tabiki sorun düzelmedi. diğer parçaları değiştirmedim.araç ilk çalışmada sıkıntı yaptığından parça arızası olsa sıcakkende yapar diye parçanın bozuk olması mantıksız geldi. bir iki lpg ci dolaştıktan sonra düzgün bir kalibrasyon yapan yere denk geldim. sorunu söyleyince adam hemen anladı tamam abi dedi. 10 dk gibi bir zamanda pcden kalibrasyon yaptı sorun çözüldü. bilginize...

sağol denicem.. kalibrasyon yaptırmadım değil kaç defa yaptırdım ama bu sorun son 3 günden beri başımda..

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynen LPG kalibrasyonu. 6 aylık Astra h aracımda da aynı sorun vardı. Zengin-fakir hava karışımı problemin kaynağı. İyi bir LPG kalibrasyonu sorunu çözecektir.

algoritma16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğiniz gibi arabayı 2 gündür benzinde kullanıyorum kalkışlarda yaşadığım kilitlenme ve tekleme sorunum gitti gibi. lpg ustamı aradım. biraz daha benzinle kullan gel ayar yapıcam dedi. heralde benzindeki ayarlara göre lpg yi de ayarlıcak