arabadan gelen gıcırtı sesi (karyola sesine benzer)

izm06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize merhabalar.. profildede gözüktügü üzere aracım omega bfl ustamın söyledigine göre yazın kesilecek olan arkadan gelen bir ses var sanki amortisörlerden geliyor yolda yavaş giderken sürtünme ve yaylanma sesi gibi bugun dikkatimi çekti yağışlı havada ses kesildi bunu neden yapar?

edit: ustaya göre sıcak havalarda düzelmesi gerekirdi sesin lastik aksam genleştigi için ancak soğuk ve yağışlı havada ses kesildi sizce bu sorun neyden kaynaklanabilir ?

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Viraj demir lastiklerinden gelebilir. Ve doğrudur, yazın ses kesilir :D

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burç dingil leri de yapabilir kaucuk madde demire surtuyor :( kendi aracım da kışın yapar arkadaşın golf 7 de aynı şey söz konusu

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik pabuçlar aksamlarda ve şase bağlantılı olan yerlerde bu gibi ses yapması normal zamanla miyadı dolunca ses yapıyor, peryodik bakıma araçlarımızı getirdiğimizde ustalar bize bilgi vermesi lazım ki önlemimizi alalım birşey olmaz diye geçiştirmesinler ve bizde aracı sürüş anında lastik gıcırtıları dinleyip moralimizi bozmasın diyelim arkadaşlar kendimizi fazlada dinlemeyelim, saygılar..

izm06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar bir nebze de olsa rahatlattınız beni evet ne yazıkki bir kez daha anlamış bulunuyorum usta var ustacık var.. uyarımda bulunsalar bukadar sıkıntı yaşamaz düşünmek zorunda kalmazdık saygılar

asimen71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün tamircinin bana dediği '' arabadan pek anlamayanın arabası arıza yapmaz.bakımdan bakıma yada kaza durumunda gelir bize.titiz ve huylu adamlarla ahbabız biz,hiç boş bırakmazlar bizi'' sözüne katılıyorum galiba.bazı şeyleri çokta kafaya takmamak lazım aslında ama yapamıyoruz işte..

izm06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Problem çözüldü arkadaşlar bilgilendirme için anlatayım cok kısa arka salıncak ön burc değişimi yapıldı ses kayboldu cevap veren emeği olan herkese cok tesekkür ederim