Arabada Müzik Dinlemeyide Zehir Ettiler Sonunda!

AvO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkeze iyi forumlar dilerim.Başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istedim.Bugün saat 9.00-9.30 gibi işe giderken,Ankaralı arkadaşlar bilirler Ulus'ta sanayi caddesinde polis çevirdi.Evraklarımı alıp baktıktan sonra ''Neden yüksek sesle müzik dinliyorsunuz?'' diye sordu.Bende ''tüm camlarım kapalı ses de zannetmiyorum duyabileceğiniz düzeyde değil'' dedim.Arkadan gidip bagajı felan açtı ve ''aha bunların araçta bulundurulması yasak'' dedi.(anfi subwoofer vs.) Bende biraz daha sinirlenip ''Yahu memur bey onlar kapalıydı hatta sesi bile duymadınız ben sizle konuşmak için camı açınca gelen sese göre muamele yapıyorsunuz'' felan dedim.Gözünün önünde 40 50'ye kadar sesi açıp camları kapattım ve rahatsız edecek düzeyde gene ses gelmeyince.''Tamam koçum gidebilirsin ama camını açık görmeyim'' felan dedi.Ben atlayıp giderken plakamı not aldığını gördüm.İnip dalaşmakta istemedim açıkcası.Sanırım 62 TL yüksek sesle müzik dinleme cezası varmış onu kesip göndereceğini zannediyorum.Yani kısaca bangır bangır 4 cam açık gezenlere birşey olmazken,sabah işe giderken 4 camım da kapalı ve kesinlikle dışarıya ses gitmez düzeyde ilerlerken bu muamele ile karşılaşmak şaşırttı sadece.Birde sizlere sormak istediğim;emniyette görünen adresden 3 4 ay önce taşındık ve işlerin yoğunluğundan onu değiştirmeye gidemedim.Eğer memur arkadaş ceza keser ise tebligatın gideceği adresde beni bulamayacaklar.Ceza tebliğ edilmezse internetden cezayı göremezsin diyorlar acaba doğru mu? Kısacası ceza elime ulaşmayınca, internetden sorgulayınca görebilecekmiyim? Bide arkamızda ödenmemiş ceza bırakmayalım :D Herkeze iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Artık birçok resmi kurum en garantili yol olduğu için TC numarası ile işlem yapıyor.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi ne yalan soylıyım ınsallah yuksek sesle muzık dınleyenlere hakkıyla ceza keserler. nefret ediyorum serseri tiplerden.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Konuya başka yerden yaklaşmakta fayda var. Yüksek sesle müzik dinleyerek araç kullanmanın bazı sakıncaları var. Bunların başında dikkatin dağılması en önde gelenlerdendir, diğer yandan dışarıdan sürücüye yapılan sesli ikaz ile uyarılar duyulmayacaktır. Çevreye yayılan yüksek ses nedeniyle oluşan gürültü kirliliği zaten işin ayrı bir boyutu/saygısızlığı. İşte her sene İstanbul Boğaz'ında yaşananlar bunun bir örneği. Birileri eğlenirken, diğerleri evinde gürültüden uyuyamıyor. Kendimiz evde otururken komşumuz yüksek sesle müzik dinlese rahatsız olur hemen kapısına dayanırız ama aynı şeyi kendimiz yapınca o zaman iş tamamen zevke dönüşüyor. Çalma kapımı çalarlar kapını diye bir laf vardır. (bu yorumum arkadaşımızla bir ilgisi yoktur, tamamen genellemedir)

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saçmalığa bak ya :D ister woofer koyarım ister başka bişey etrafı rahatsız etmedikten sonra sıkıntı nerde bide üstüne bunun bi desibeldeğeri olmak zorunda sana göre yüksektir bana göre değil saçmalığın daniskası.

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuya başka yerden yaklaşmakta fayda var. Yüksek sesle müzik dinleyerek araç kullanmanın bazı sakıncaları var. Bunların başında dikkatin dağılması en önde gelenlerdendir, diğer yandan dışarıdan sürücüye yapılan sesli ikaz ile uyarılar duyulmayacaktır. Çevreye yayılan yüksek ses nedeniyle oluşan gürültü kirliliği zaten işin ayrı bir boyutu/saygısızlığı. İşte her sene İstanbul Boğaz'ında yaşananlar bunun bir örneği. Birileri eğlenirken, diğerleri evinde gürültüden uyuyamıyor. Kendimiz evde otururken komşumuz yüksek sesle müzik dinlese rahatsız olur hemen kapısına dayanırız ama aynı şeyi kendimiz yapınca o zaman iş tamamen zevke dönüşüyor. Çalma kapımı çalarlar kapını diye bir laf vardır. (bu yorumum arkadaşımızla bir ilgisi yoktur, tamamen genellemedir)

evet dikkat daglimi ve en onemlisi sesli muzik dinlemenin kotu yani arkanizdan saginizdan solunuzda gelen ambulans, polis gibi yolda oncelik hakki olan araclari duyamamizi engelemesidir...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım polis senin aracında tesisat woofer olduğunu nerden bilicek eğer bir yerde dımtıs dımtıs gezmediysen yani adam müneccim değilse bilemez.. sana gıcık olsa bir çok başka şey bulur müziği bahane etmez kusura bakmada senin anlatmadığın bir şeyler var bence polis müneccim değilya senin arabanda tesisaat olduğunu bilicek seninde içinde bangır bangır gezdiğini tahmin edicek.. öyle bir polis varsa zaten polislik yapmasın falcılığa başlasın paraya para demez.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
evet dikkat daglimi ve en onemlisi sesli muzik dinlemenin kotu yani arkanizdan saginizdan solunuzda gelen ambulans, polis gibi yolda oncelik hakki olan araclari duyamamizi engelemesidir...

Evet herşeyi boşverin bunlar çok önemli az önce tek şertili bir yolda arkadan ambulans geliyor 2. sıradayım herkes sellektör yapıyor. Önümdeki adam duysun diye yırttım kendimi. Oda camları kapatmıştı müzik sesi gelmiyordu fakat dutmadığı çok belli idi hatta ben selletörü abartınca arabadan iner gibi oldu (-ki adam dikizine bile adam gibi bakmıyor). Sonra ambulans görünce yardırdı fakat çoktan yeşil yanmıştı zaten...

Evet hepimizib müzik zevki var fakat ben pek Şehir içinde açmıyorum. Hem arabanın içindeki orijinal sistemi bile yeterince ses veriyor dışarı. WOFFER vermiyor derseniz biraz yalan söylemiş olmazmıyız.
Tabii tüm suç sizde diye bir şeyde söylemiyoruz. Ters bir polise de denk gelmiş olabilirsiniz. Neyse geçmiş olsun.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizi tenzih ediyorum ama ben o sesi açıp gümbür gümbür gezen apaçilerin iğrenç şarkılarını dinlemek zorunda değilim.umarım polisler her gördüğü yerde iteliyodur cezayı..

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ceza felan hikaye gelirsede yırt at gitsin onlar ufakdan corba parası ıstemısler senden ;)