Araba mı aldım dert mi aldımm

destroy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar foruma ilk mesajım.30 yaşında büyük hevesle ilk arabamı aldım ama gelin görünki pişmanım..Ama aldıktan 2 ay sonra ailemle ilk kez bindiğimde yolda kaldım ( benim için çok özel bir gün ve yolda kaldım ) akü bitti dediler akü taktırdım sıfır bir kaç gün sonra yine yolda kaldım dinamo kesmiş dediler..pskilojik olarak yıprandım daha 2 ayda 2 kere yol.ailem bana kızıyor bozuk arabayı mı aldın diye..usta olabilir 2. el araba sana nasip olmuş arızalar dedi..neyse geçen baktım yine dinamodan ses geliyordu gittim bugün yine tamir ettirdim tabi bunlar hep para ama artık parasını geçtim olsun sorun çıkarmasın da...dinamo yapıldı bu kezde arabanın ön konsolundan ses geliyor sanki düşük devir de ve gaz verdigimde zırrrr yapıyor ustaya dinlettim motorla alakalı değil gövde de boşluk var dedi...ya bugün sanayiye gelirken yoktu bu ses dinamodan sonra oldu...ve ben bu sesi duyduğumda daha önce yolda kalmıştım..usta öle diyor benim içim böyle diyor...arkadaşlar bir tavsiye verin psikolojim bozuldu arabadan korkar oldum...

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akünün bitmesi marş Dinoması bunlar 3 yıldan sonra her aracın başına gelebilecek şeyler kısmet sizeymiş önceki sahibine denk gelmemiş.psikoloji bozmayın hocam sağı solu metal yığını cana gelmemiş bişey gerisi olabilecek sorunlar

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muratk03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence nasip meselesi. aracın bu gibi ufak tefek arızalar bazı araçlarda hiç bitmez veya ilk ve son olur yıllarca binersin. opel insan gibi bence. dinledikçe dert eksik olmaz. inşallah şarj motoru ilk ve son olur.

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun usta sorunu bence. Eger adam gibi bir usta olsaydi akuyu degistirmeden once bakardi aku neden bitmis diye ve dinamonun sorunlu oldugunu anlardi, tamir ederdi veya ettirirdi ve belkide aku almaniza gerek bile kalmazdi.
Bu araclarin dertli olmasinin asil sorunu her onumuze geleni usta sanmamiz. Halbuki bu araclardan anlayan ve isi bilen usta koskoca istanbulda bile 1 elin parmagini gecmiyor. Hatta benim 2.2 dti ye ustam rica minnet bakiyor.