araba giderken oluşan radyodaki parazit...

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anti parazit mi hiç bilmiyorum:) kondansatörle devre yapılıyormuş nasıl oduğnu biliyormusunuz? yada çözüm olur mu?

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu radyodaki paraziti bi anlayamadım gitti. aracın anten kablosunu komple degiştirdim. bildigimiz kablolu tv için kullandığmız kabloyla... hem antene hemde teybe sadece + ucunu bağladım. o püsküllü kabloları bağlayınca ses kısılıyor. şuan dururken çok güzel köprü altında çok güzel. ama giderken şu küçük parazitleri de bi yapmasa...

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşların da dediği gibi ihtiyacınız olan şey şok bobini olsa gerek.Benimde başıma bağladığım amfi ile geldi bu olay araç kapalıyken tek bir cızırtı dahi gelmezken devirle orantılı şekilde cızırdıyordu hareket ederken.Eğer elinde atıl durumda pc güç kaynağı var ise içindeki bu bobini antenin + girişine bağlayıp dene derim,ben söktüm bitane kendim için fakat deneme şansım olmadı,navigasyonun aux çıkışı teybe parazitli ses gönderiyor şuanda

9EVYi.jpg
Gene de bilen arkadaşlar yorum yapsın bunun işe yarayıp yaramayacağına dair

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında öyle bi güç kaynağı vardı sanırım elimde.ama bende araba kapalıyken değil araba çalışır durumdayken bile hiç sorun yok. ama seyir halindeyken parazitlenmeler başlıyor. ve devirle yada hızlanmayla yada frenle hiç değişmiyor. seyir halinde olmam yeterli

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın orjinal antenini denedin mi peki,denemediysen bir de onunla dene,parazit olmazsa eğer sorun yeni antenindedir

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok aracın antenini orjinal anten kırıldığı için değiştirdim:S pmx marka anten hiçte duymadım aslında ama 80 tl ye yaptılar

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ben bu sorunu çözemicem ya, teypciye gidiyorum naptığını bilmiyor

husko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum sorun çözüldümü bilmiyorum ama bana kalırsa..

1. Şaseyi düzgün bir yerden alındığını kontrol et.
2. +12 Vcc yi kontrol et.
3. tüm bağlantıların titreşime karşı sağlamlıgını kontrol et..
4. anten kablosunun canlı ucu ve screen kısmı birbirine temas etmediğini kontol et..

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok kardeşim sorun çözülmedi, senin bu dediklerine tekrar bakıcam. ama şase eski radyonun soketine taktığım için aynı, +12 de aynen öyle. antenin canlı ucuyla screen değmiyor eminim