Ankara'da neden çok vectra kullanılır :)

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dışişleri bakanlığında halen kullanılıyor siyah plakalı GLS ler.bu saatten sonra bende biraz masraflı olacağını düşünüyorum.sıkıntıları malum bir araba.

la_bamba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 yılında 0 almıştım. Kalite kalıcı olabilir belki de. Lakin araçlar artık 13-18 yaşında teknolojisi ise yaklaşık 18 senelik. Devri kapandı arkadaşlar. Çoğu arkadaştan daha fazla km yapmışımdır (330.000km) 2 adet vectram oldu. Uzatmiycam. Alt sınıf Astra H, Astra J kullanıyorum. Aynı parça kalitesi vs. yok ama, o kadar rahatlar, direksiyonu, freni, kliması bir başka. Sanayiinin, servisin yolunu bilmiyorum maaşallah hiç sorun çıkartmadılar. Anlayacağınız Ankara İstanbulu 20 sene arkadan takip ediyor görüntüsünde. Vectra B ler E36 lılar vs. Ağır konuşmak gibi olmasın ama 13-15 senelik araç işte daha ne diyim. Bende Vectramı satana kadar sizin gibi düşünüyordum, o yüzden sizde haklısınız. Tasarımı halen çok güzel, işi o götürüyor, kasa şekli uzak doğu markalılar gibi olsaydı, halen bu kadar tutar mıydı?

Evet haklısınız sizde malum Türkiye'de işçiye verilen maaş belli 6 bine şahin 9 bine tipo 16 17 bine 3. arabamı alacağım gönül ister ki daha gelişmiş yüksek modellere binmeyi aslında 1.2 2003 model civarında araçlarda var ama insan birazda performans isteyince düşük model araçlara yöneliyorsun.Tabiki sizlerinde yorumları önemli Teşekkürler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın yaşlandığı bir gerçek ama Vectra B ler yeniden üretilmeye başlansa eminim bir çok kişi almak için sıraya girer. Araca ödenen ücretle, araçtan alınan keyfi karşılaştırılacak olursak bence değer. Kendimden örnek vereyim. Sabit geliri olan biriyim, o nedenle sık sık araç değiştiremem, sanayilerde bol para harcayamam, aracım acaba yarın ne dert açacak korkusu ile yaşayamam. O nedenle araç değişiliği yapmadan evvel çok araştırdım, oto dergilerindeki çeşitli arabaların test sonuçlarını, müşteri yorumlarını okudum, sonuç olarak temiz ve kurcalanmamış ikinci el bir Vectra'nın keyif verdiğini, bakımsız bir Vectra'nın ise adeta başa bela olduğunu öğrendim. Aylarca Ankara piyasasında temiz bir Vectra bulmak için bakmadığım ilan kalmadı, sonuçta burnumun dibinde duran arkadaşımın arabası nasip oldu.

muhammet77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de on gün kadar önce gürcistan batumdaydım.. Inanin her yer vectra bu kadar vectra yi hiç bir arada görmemiştim.. Taksiler normal özel araçlar .. ve adamların arabaları da temizdi hiç dökük yoktu

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdiki arabalarda aynı kalitede aynı özenle yapılmış olsalar çoktan unutulurdu ama yeni üretim arabaların çoğu oyuncak plastik parçalar ağırlıklı.. kullan at misali geri dönüşüme uygun arabalar yani evladiyelik değil.... bizim millette araba aldı mı 2 senede bir sıfırlayan adamlar az.. aldımı yıllarca binmek ister..
ortalık acayip yaratıklara benzeyen değişiklik yapacam diye göstergelerini bile nereye koyacakları şaşırılmış arabalarla dolu.. küçük hacimli motorlardan 180- 200 hp çıkarmaya çalışyorlar kaç sene dayanır bu yüke bilinmez

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Para bol olsa kim 2-3 senede bir arabasını yenilemek istemez ki? :)