Ankara Reis Oto Opel Servisinin rezilliği 2

muratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
26 aralık 2014 cuma günü astra j cosmo aracımı 15.000 bakımı için servise bıraktım. Daha sonra akşam aracımı teslim alarak eve gittim. Cumartesi aracımı hiç kullanmadım. 28 aralık pazar akşamı aracımla dışarı çıktım. Akşam yolda giderken  "Arıza:Far Yükseklik Ayarı" ve "AFL Lambaları Servis Gerekli" arıza ve uyarı mesajlarını aldım. İşlerimin yoğunluğundan dolayı ancak dün 10 Ocak 2015 tarihinde aracı servise götürebildim. Aracı lifte kaldırıp baktıklarında ön aksın sol üzerinde bulunan far seviye sensörünün plakasının (yaklaşık 350 TL fiyatı varmış) kırıldığını söylediler. Bunun garantiye girmeyeceğini  ama bu konuyla ilgili fabrika ile yazışacaklarını söylediler. Hafta içi çarşamba veya perşembe bana geri dönüş yapacaklar.
Ayrıca komik sorular sordular, kazası var mı? ևukura düştün mü? Karda mı gittin? vb..... Aracımın ne kazası var, ne de çukura düştüm. Düz yolda giderken arıza lambası yandı. 28 aralıkta kar da yoktu. Bütün bunları kendilerine belirttim. Ayrıca kendileri de lifte incelediler arabada darbe kaza bulamadılar.
şimdi bu sensör sonuçta sarf malzeme değil. Garantiye girmemesine anlam veremiyorum. Kullanıcı hatası söz konusu değil. Ayrıca nasıl bir kullanıcı hatası olabilir ona da anlam veremiyorum. Hadi diyelim çukura düştük. Lastik patlar, jant eğrilir, en kötü süspansiyon patlar. Bunlar garantiye girmez anlarım. Ama aksın üstünde içerde izole bir yerde yer alan sensörün kırılması nasıl garantiye girmez  hiçbir anlam veremedim.
Ayrıca görünürde aksda hiçbir darbe izine rastlanmadı.
Bu konuda nasıl hakkımı arayabilirim? Sizce ne yapmalıyım?  madd

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/J7AZYn.jpg[/img]

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/pmzboJ.jpg[/img]

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ankara Reis Opel Servisinin ilginç tutumu

Neden girmediğiyle ilgili bir açıklama yaptılar mı peki?.Biraz bastırın bence.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam Konya yolu üzerindeki OPAL'e bir uğrayın. Garantiden parça değişimi konusunda Ankara'da vazgeçilmez bayi.

Garantiden kalorifer kutusu, diskler ve vites topuzunu değiştirmiştim. Başka sıkıntı yaşarsam gidince hallediyorlar hemen.

AstraJHB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam Konya yolu üzerindeki OPAL'e bir uğrayın. Garantiden parça değişimi konusunda Ankara'da vazgeçilmez bayi.

Geçmiş olsun öncelikle, mucahıt beyin dediği gibi değişik alternatif servislere de muhakkak başvuru yapın

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim en cok merak ettigim afl olan araclarda seviye sensorleri ve far icindeki step motorlarin kac derece soguga dayanabildigi, donup donmadigi. Xenon dan kaynakli isidan dolayi farda donma olmaz ama butun gece kapali beklediginde acaba minimum kac dereceye dayanabiliyor.

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle geçmiş olsun . Belirttiğiniz servis ayıp etmiş . Garantiye o girmiyor , bu girmiyor acaba garanti KAPSAMI neyi karşılıyor ? Şu servisi merkez almaya ya toplu şikayet etmek gerek. Daha önceden bana da bu tarz yaklaşımları oldu.

muratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Neden garantiye girmediğiyle ilgili net bir açıklama yapamadılar. Daha önce böyle bir sorun hiç gelmemiş. Kronik sorunlardan da değilmiş. Çukura düşmüşsünüzdür gibi yuvarlak ifadeler kullandılar. Ama lifte kaldırdıklarında da herhangi bir darbe de göremediler. Fabrika'ya konuyla ilgili mail atacaklarını ve gelecek cevaba göre belki bir ihtimal garantiden değişebileceğini ilettiler. Çarşamba günü belli olurmuş. Artık çarşamba günü net bir açıklama yapacaklarını umuyorum. Ben de duruma göre o zaman diğer servisleri deneyim. Mücahit hocam sağol, ilk olarak Opal'dan başlayım. Gökhan kardeşim zaten konuyla ilgili okkalı bir mail yazmayı düşünüyorum. walll

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servislere bakarsanız hiç bir şey garantiye girmiyor,  bu nasıl iş?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

muratoz link' Alıntı:
Neden garantiye girmediğiyle ilgili net bir açıklama yapamadılar. Daha önce böyle bir sorun hiç gelmemiş. Kronik sorunlardan da değilmiş. Çukura düşmüşsünüzdür gibi yuvarlak ifadeler kullandılar. Ama lifte kaldırdıklarında da herhangi bir darbe de göremediler. Fabrika'ya konuyla ilgili mail atacaklarını ve gelecek cevaba göre belki bir ihtimal garantiden değişebileceğini ilettiler. Çarşamba günü belli olurmuş. Artık çarşamba günü net bir açıklama yapacaklarını umuyorum. Ben de duruma göre o zaman diğer servisleri deneyim. Mücahit hocam sağol, ilk olarak Opal'dan başlayım. Gökhan kardeşim zaten konuyla ilgili okkalı bir mail yazmayı düşünüyorum. walll
Servis raporunda darbe vs yoktur dye belirttilerse garantiye girmesi lazim.
Egerki garanti disi derlerse baska servislerdede hakkiniz yanmis olur.
Cunku opel turkiye garantiden red cevabi gerirse diger servislerede goturseniz bu degismiyor.

muratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunu bilmiyordum, umarım öyle olmaz  :( Servise bıraktığımda verdikleri sarı renkli Servis İş Emri formunda aşağıdakiler yazıyor;
"Kontrol edildi****Sol ön teker seviye sensörü plakası kırılmış*** Dış etken görülmedi***Seviye sensörünün değişmesi gerek"

Fakat garanti kapsamıyla ilgili bir ifade geçmiyor.