Ankara Reis Oto Opel Servisinin rezilliği 2

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ankara Reis Oto Opel Servisinin rezilliği 2

Bununla geçmiş olsun diyelim. Bu arada aşağıda paylaştığım linkteki son entry'de de aynı sorundan bahsedilmiş. Yeni versiyon araçlara özgü bir sorun gibi geldi, daha önce bu sorunu yaşamış bir üyemiz yoktu sanki.

https://eksisozluk.com/opel-astra--37168?p=33

muratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burak o yazıyı görmemiştim, çok sağol.

Bu arada ben de boş durmadım. Ankara'da başka bir yetkili bir genel servise gittim. Orada teknik personele arabanın hata mesajını gösterip daha sonra bu kırık parçayı gösterdim. Teknik personel bu kırık parçayı görür görmez, bu parçanın seviye sensöründen bağımsız ayrı olarak yedek parça olduğunu söyledi. Tüm sensörün (328 TL) değişmesine gerek olmadığını söyledi. Ardından yedek parça bölümüne gidip elinde ilgili sıfır parçayla geri döndü. Parçanın fiyatı sadece 16 TL.  10 dakika uğraşıp parçayı değiştirdiler. Değiştirildikten sonraki resmi aşağıda paylaşıyorum.

[img=450x600]http://i.hizliresim.com/MPBMm6.jpg[/img]

Aynı sorunu yaşayacak olan arkadaşlar olursa ilgili parçanın yedek parça numarası: 13287929

bgEoX0.jpg

pmNQJq.jpg

O3zX4P.jpg

Sonuç itibariyle Reis Oto'nun müşteriyi kazıklamak amacıyla böyle bir davranışa tenezzül edeceğini düşünmüyorum. Aksi halde bana resmi yazılı belge vermezlerdi sanırım  :eek:
Ben bu durumdan; Reis Oto servisinin yetkili genel servis olmasına rağmen tamamen yetkinliğinin zayıf, kalitesiz ve bilgisiz olduğunu anladım. Bir daha yakınından geçmeyi düşünmüyorum. :mad:

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu şekilde hallolmasına sevindim.Tekrar geçmiş olsun.

muratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

corsa_1990 link' Alıntı:
Bu şekilde hallolmasına sevindim.Tekrar geçmiş olsun.

Teşekkür ederim. Bende çok sevindim. Sadece bir servis insanı markadan soğutabiliyor.

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

böyle şikayetleri duydukça servisten gitgide soğuyorum.sırf bu yüzden garantiyi 2 yıl daha uzatmadım servise mecbur kalmamak için.çoğu kimse memnun değil , belli ki serviste çalışan usta konumundaki kişilerde yetersizlik ,politikalarında müşteriye yolunacak kaz gözüyle bakan kusurları var.gerçi Allah'a şükür benim daha sileceklerin sigorta sorunundan başka bir sorunum olmadı onu da 2 tl'ye yaptılar sağolsunlar ama büyük bir sorunla karşılaşırsam akıbetim konusunda ben de şüphedeyim..

mehmety

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu servıslerın alayı cakal arkadas

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Uygun fiyatlı olarak halletmenize çok sevindim hocam. Zaten servisin koyduğu tanıyı özel servise sormadan yaptırmak akıllıca olmaz. Siz yine başka bir yetkili servisten öğrenebilmişsiniz.

Diğer servis dediğiniz OPAL mi?

muratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Uygun fiyatlı olarak halletmenize çok sevindim hocam. Zaten servisin koyduğu tanıyı özel servise sormadan yaptırmak akıllıca olmaz. Siz yine başka bir yetkili servisten öğrenebilmişsiniz.

Diğer servis dediğiniz OPAL mi?

Teşekkür ederim Mücahit hocam. Sorunumu kolayca çözen servis Opis oldu.

Bu sorunu çözdükten sonra Reis Oto müşteri ilişkilerine tekrar uğrayıp, durumu anlattım. Hatta parça numarasını kendilerine söyledim. Yedek parçadan sorguladıklarında öyle bir parçanın var olduğunu ve fiyatına kadar doğru olduğunu görünce şaşırdılar. Kendi servislerine hiç güvenimin kalmadığımı ve bir daha asla uğramayacağımı söyledim. Müşteri ilişkileri yetkilisi de bana hak verdi. Ama daha sonra ne arayan var, ne soran var. Bence müşteri kaybetmek ve müşteri memnuniyeti hiç umurlarında bile değil. Sanırım olaya biri gider, birisi gelir olarak bakıyorlar.

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aracımı Reis oto dan 2013 yılında aldım, geçenlerde trafikte hafif bir kaza başıma geldi ve aracımın arka çamurluğunda hafif bir göçük oluştu. Boyada çizik yok hasar o kadar az ki yaptırmaya değmez ancak benim gözüme battığından Reis oto'nun yolunu tuttum, hasar tespitteki elemanı aracın başına zoraki getirdim, eleman ellerini ceplerinden çıkarmadan göçüğe baktı, hafif eğildi ve bana parçanın neredeyse yarısının boyanması gerektiğini söyledi, hatta bir ara konuşurken göçüğü ayağıyla da gösterdi, bende oradan çıkıp şaşmaza gittim ve 20 TL (YirmiTürkLirası) karşılığında göçüğü boyasız olarak düzelttirdim. Şimdi ben bunları neden yazıyorum, reis oto da ne yazık ki işler müşteri odaklı gitmiyor, elemanın tutumu içler acısı, reis otonun neresini tutsak elimizde kalıyor. hizmet kusurları var, aracı alırken nasıl yıkamışlarsa her yeri çizik içindeydi, ilk bakımı orada yaptırdım fanı açınca filtrelerin tam oturtulmamasından kaynaklı ıslık sesi geliyor falan bir sürü şey, yani yazının anlam ve önemi reiste kalite adına bir şey yok.

muratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kursad link' Alıntı:
Ben aracımı Reis oto dan 2013 yılında aldım, geçenlerde trafikte hafif bir kaza başıma geldi ve aracımın arka çamurluğunda hafif bir göçük oluştu. Boyada çizik yok hasar o kadar az ki yaptırmaya değmez ancak benim gözüme battığından Reis oto'nun yolunu tuttum, hasar tespitteki elemanı aracın başına zoraki getirdim, eleman ellerini ceplerinden çıkarmadan göçüğe baktı, hafif eğildi ve bana parçanın neredeyse yarısının boyanması gerektiğini söyledi, hatta bir ara konuşurken göçüğü ayağıyla da gösterdi, bende oradan çıkıp şaşmaza gittim ve 20 TL (YirmiTürkLirası) karşılığında göçüğü boyasız olarak düzelttirdim. Şimdi ben bunları neden yazıyorum, reis oto da ne yazık ki işler müşteri odaklı gitmiyor, elemanın tutumu içler acısı, reis otonun neresini tutsak elimizde kalıyor. hizmet kusurları var, aracı alırken nasıl yıkamışlarsa her yeri çizik içindeydi, ilk bakımı orada yaptırdım fanı açınca filtrelerin tam oturtulmamasından kaynaklı ıslık sesi geliyor falan bir sürü şey, yani yazının anlam ve önemi reiste kalite adına bir şey yok.
Zaten hataları say say bitmez. Önceki arabamda da sigorta eksperi gelsin baksın diye kaportaya bıraktığım arabamın farlarını açık unutmuşlardı(Bunu kendileri itiraf etmişti) ve arabamın aküsünü bitirmişlerdi. 3 ay sonra satacağım araba için yeni akü almak zorunda kalmıştım. Oysa daha önce tek marşta çalışıyordu. Bana kendilerinin ve ağız birliği etmiş gibi Opel Türkiye'nin cevabı ise akü zaten zayıfmış olmuştu.