ANKARA BATIPARK OPİS GARANTİLİ ARACIMA DİSK DEĞİŞİMİ YAPMADI

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize merhaba,

2011 model 1,4 T aracımı geçen 2013 Ocak 19'da  direksiyonda frene basınca  titreme olmasından dolayı Ankarada bulunan batı park opis servisine götürdüm. İncelemeleri neticesinde evet disklerde bir parça eğrilik olduğunu ancak garantiden değiştirmektense torna yapacaklarını belirttiler. Bende garantimin bitmesine o sıra çok az kaldığı için özellikle değişim istedim zira aynı sorun devam ederse bir daha gitmemde garantiniz bitti beyefendi ücreti mukabilinde diskinizi değiştiririz denilmesini olası gördüğüm için bu talebimi ısrarlı bir şekilde iletmiştim. Ancak aracımla ilgilenen usta "sizin aracınız şikayetiniz nedeniyle incelendiğinde yani müracaatınız sırasında garantili ve disklerinizin yamuk olduğu servis kayıtlarına işlendi eğer aynı sorundan daha sonra garantiniz bitse bile gelseniz ilk başvurunuz esas alınır ve değiştirilir dedi" bende elimde olmayarak mecburen belki tekerrür etmez diyerek ikna olmadan kabul etmek zorunda kaldım.

Disklere torna yapıldı (hiç anlamam bunuda yamuksa yamuk kabul edip değiştireceksin tornada nedir???) o anlık sorunum giderildi ama ben biliyordum ki bu benim sorunuma çare olmayacaktı ama ustanın söylediği gibi daha evvel başvurduğum için belki diskler değişecekti garanti sürem bitse dahi. ևünkü bu müracatımın üzerinden neredeyse bir ay sonra aracımın garantisi bitiyordu. Dediğim gibi oldu ve aracımın direksiyonu bu revize işleminden 5-6 ay gibi bir süre sonra yine titremeye başladı bende açıkçası çok umursamadım nasıl olsa bir şekilde servis bunu halleder diye baktım. 45 bin Bakımına gittiğimde durumu izah eder değişim talebinde bulunurum diye devam ettim.

Geçtiğimiz ayda aracımın 44,000 yani üçüncü yıllık bakımını yaptırdım İzmitte bulunan Opel Ekcanda. (Ankaradan ayrıldım görevim nedeniyle) Burada disklerde titreme olduğunu belirttim servis baktı ve evet diskleriniz yamulmuş ve değişmesi zorunlu dediler. Bende kendilerine durumu anlattım ancak garantimin bittiğini ücreti mukabilinde disklerin değişiminin yapılacağını belirttiler. Bende bunun üzerine hemen Opis Batı Park'ı aradım evvela benimle ilgilenen servis danışmanı İrfan bey ile görüştüm tabi kabul etmediler Smiley)) Sonra müşteri hizmetlerinden Aysun hanımla görüştüm oda adeta beni suçlarcasına bu işlemin olmayacağını yapılan işlemin üzerinden 10 ay geçtiğini aracın garantisinin bittiğini ilk başvurduğum tarihte opelin parça değişimine izin vermediğini kendilerinin bir inisyatifi olmadığını vs. belirtti.

Arkadaşlar buraya dikkat edin lütfen, opelin parça değişimi için izin vermediğini belirttiler bende kendilerine ; o zaman bana opelin izin vermediği belgeyi yazıya dökülmüş şekilde ulaştırmalarını istedim. Kendilerinde böyle bir belge olmadığı için tabiki veremediler. Servis danışmanıylada görüşmemde aynı şeyi tekrarladığımda nereden biliyorsunuz opele yazı yazmadığımızı deyince o zaman yazıyı lütfen bana mailleyin bende hakkımı dava açmak suretiyle savunacağımı söylediğimde yine böyle bir belge olmadığından veremediler.

Bende bunun üzerine Opel müşteri hizmetlerini aradım.Durumu anlattım elimdeki servislerden aldığım belgeleri disklerin yamuk olmasına rağmen değişim talebim olmasına rağmen garanti altındayken yapmadıklarını vs. açıkça anlattım bugünde yine disklerimin yetkili servisçe yamuk olduğunun tespit edildiğini ve değişim talebimin yerine getirilmesini istedim onlarda  ևok ilgilendiler sağolsunlar iş emrinde yazılı bilgileri topladıktan sonra ilgili servislerle görüşüp benimle irtibata geçeceklerini eğer olayın anlattığım gibiyse haklı olduğumun altını çizdiler. En azından çözüm için çaba sarfedeceklerini belirttiler ve içinde bulunduğum durum için servisin kabalığı için özür dilediler.

Daha evvelde aracımın ikinci bakımını yine aynı servise yaptırmıştım. Telefonla müşteri memnuniyeti için aradıklarında durumu izah ettiğimde hemen gelin yardımcı oluruz dedikleri için oraya müracat ettim. Oysa ilk bakıma gittiğimde de polen filtresini değiştirirken torpido kapağının cıvatalarını kapatmamışlar ve yolda farketmiştim bu durumu Smiley))Arkadaşlar benim aracımın garantisi bitmesine rağmen bakımlarımı düzenli olarak yetkili serviste yaptırırım dışarıda 150 TL ye yapılan bakımı serviste 500 TL vererek yaptırırım neden ? Karşımda kurumsal bir yapı ve muhatap bulmak için ama Ankara Batıpark  Opis kraldan çok kralcı olup beni mağdur etmiştir. Kesinlikle gidecek arkadaşlara tavsiye etmiyorum Ankarada bu işi daha ciddi yapan müşteri odaklı servislerde var bilginiz olsun.

Bu yazımı  başka formlarda da yazacağım. Maksat bilgilendirme olsun saygılar...

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ANKARA BATIPARK OPİS GARANTİLİ ARACIMA DİSK DEĞİŞİMİ YAPMADI

Gecmis olsun umarim Opel merkez bu konuda Size yardimci olur ve servisin lekeledigi itibarini iade eder

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alp kardeşim bence poyralarında bır sıkıntı olabılır bıde onlara baktır derım

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Disk ler de debriyaj gibi bazı partileri hatalı üretimdi. Denk gidenler sorunlarla karşılaşıyor hep.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Disk ler de debriyaj gibi bazı partileri hatalı üretimdi. Denk gidenler sorunlarla karşılaşıyor hep.

O hatalı parti disklerden biri de benim aracımda.  walll
İleri hareket esnasında frenlemede en ufak bir şikayetim yok ama geri manevra sırasında fren yaptığımda büyük bir uğultu oluyor.  002tuhaff
Muhtemelen arkadaki disklerden biri yamulmuş.  :(

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun.o dislerin tornaya girmemesi direk değişmesi gerekiyordu.Ortada dolandurıcılık var.şikayetvar sitesine yazın.gm türkiyeyeyle iletişime geçin.Kaymakamlığa gidip tüketici haklarında şikayetçi olun.bunlara yedirmeyin hakkınızı.

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

@CALİBRA BG  ;Dostum Opel Ekcan inceledi ve disklerin yamulduğunu tespit etti değişim gerekli dedi. Poyralar nedir ben onu bilemedim ama bir daha gittiğimde mutlaka belirtirim :)

@OGOKTAS, sevgili dostum Opel müşteri hizmetleri beni şaşırttı diyebilirim. Hiç itiraz etmediler kesinlikle haklısınız ve sorununuzu çözmek için ne gerekiyorsa yapacağız gerekli evrakları topladıktan sonra sizinle tekrar iletişime geçeceğiz dediler. Açıkçası çok umudum yoktu ama onlarda ilk gittiğimde disklerin bozuk olduğunu servis tespit ettiyse değiştirmeliydi diye altını çizerek belirttiler. Kaldıki bir düşünün servise gidiyorsunuz aracınızın herhangi bir yerinde garanti kapsamına giren bir aksam bozuk onlar değiştirmiyorlar tamir edip veriyorlar bu ne derece doğru? Neden tamir ediyorsun tamir etmekle parça değiştirmek aynı şey mi? Tamir edilen parçanın aynı arızayı yapması çok daha büyük olasılık bu demek oluyorki garanti bittikten sonra biz bundan parayı alırız demek oluyor. Kraldan çok kralcılık diye ben buna derim. Opis'e kesinlikle güvenmem sizlerere kesinlikle tavsiye etmem hemde yaptıkları işçilik çok iyi değil. Torpido kapağını bile doğru düzgün kapatamamışlardı...

@sallierim  : Kesinlikle haklısınız sonuna kadar takip edeceğim. ֖ncelikle opelden gelecek cevabı bekliyorum sonucu buradan paylaşırım.

İyi geceler...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
O hatalı parti disklerden biri de benim aracımda.  walll
İleri hareket esnasında frenlemede en ufak bir şikayetim yok ama geri manevra sırasında fren yaptığımda büyük bir uğultu oluyor.  002tuhaff
Muhtemelen arkadaki disklerden biri yamulmuş.  :(

Garantin bitmeden icabına bak Mert.  :)  

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alp___ link' Alıntı:
@CALİBRA BG  ;Dostum Opel Ekcan inceledi ve disklerin yamulduğunu tespit etti değişim gerekli dedi. Poyralar nedir ben onu bilemedim ama bir daha gittiğimde mutlaka belirtirim :)
dısklerın ve jantın monte olduğu parçaya poyra denılıyor bazen onlarda hatalı cıkabılıyor ve zamanla onlarda yamulabııyor

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Garantin bitmeden icabına bak Mert.  :)  

Garantim bitti bile abi. (Temmuz 2013)  :(
Bir şekilde halledeceğiz artık.  :)