Anahtarsız giriş ve çalıştırma yardım

bbarisMD

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese selam. Yeni aldığım 2.el 2017 model insignia grand sport modelinde anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği mevcut. Aklımda 2 senaryo var bu soruların cevabını verebilecekler varsa çok sevinirim

1-Arabayı park ettim el frenini çektim fakat start stopa basmadan motor çalışır vaziyette arabadan çıktım , kapıları kilitledim ve evime geldim. Araba kendiliğinden motoru durduracak mı yoksa çalışmaya devam edecek mi ?

2-Anahtarsız bir şekilde arabaya bindik , anahtar cebinde olan kişi arabadan çıktı ve ben sürmeye devam ettim. Ne kadar sürebilirim arabayı ? Durdurunca tekrar çalışacak mı ?

Sorularıma cevap alabilirsem çok sevineceğim , herkese kolay gelsin

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Herkese selam. Yeni aldığım 2.el 2017 model insignia grand sport modelinde anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği mevcut. Aklımda 2 senaryo var bu soruların cevabını verebilecekler varsa çok sevinirim

1-Arabayı park ettim el frenini çektim fakat start stopa basmadan motor çalışır vaziyette arabadan çıktım , kapıları kilitledim ve evime geldim. Araba kendiliğinden motoru durduracak mı yoksa çalışmaya devam edecek mi ?

2-Anahtarsız bir şekilde arabaya bindik , anahtar cebinde olan kişi arabadan çıktı ve ben sürmeye devam ettim. Ne kadar sürebilirim arabayı ? Durdurunca tekrar çalışacak mı ?

Sorularıma cevap alabilirsem çok sevineceğim , herkese kolay gelsin
Arabadan uzaklaşırsan araç stop etmesi lazim amahtar yok ikrn hatta orta ekranda uyari verir böyle biliyorum

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhaba bildiğim kadarıyla size yanıt vereyim. 1. sorunuz ile ilgili olarak araba çalışmaya devam edecektir diye düşünüyorum. 2. sorunuzla ilgili olarak yol bilgisayarı anahtar algılanmadı şeklinde uyarı veriyor ancak aracı stop ettirmiyor. Ne zaman stop edilirse yine anahtarı isteyecektir.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
1. soruda araba çalışınken anahtarla aracın kilitlenmemesi gerekir. Birkaç farklı araç kullandım bu şekildeydi.

bbarisMD

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Eksik olmayın yardımcı olmaya çalışmışsınız . Eski arabama kıyasla daha sessiz bir kokpit ve anahtarsız çalışma teknolojisi benim için yeni. El kontağa gitmiyor ona yeni alıştım fakat bu sefer anahtarı cebimden hiç çıkarmadığım için motoru kapattım mı kapatmadım mı bu sefer bu sorular akıla geliyor. Yarın bunun testini yapacağım ve burada da belirteceğim .
Herkese hayırlı günler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Eksik olmayın yardımcı olmaya çalışmışsınız . Eski arabama kıyasla daha sessiz bir kokpit ve anahtarsız çalışma teknolojisi benim için yeni. El kontağa gitmiyor ona yeni alıştım fakat bu sefer anahtarı cebimden hiç çıkarmadığım için motoru kapattım mı kapatmadım mı bu sefer bu sorular akıla geliyor. Yarın bunun testini yapacağım ve burada da belirteceğim .
Herkese hayırlı günler
Açıkcası bu aralar bende sizin gibi karamboldeyim, yeni aracıma alışmaya çalışıyorum... Anahtarsız giriş olayı güzel olmuş ama alışkanlık gereği anahtarı elime alıp aracın içinde koyacak yer bulamayınca biraz garipsiyorum :)