anahtarı çevirince araba çalışmıyor

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sensör altın kaplamamıymış oha aracında devir saatinde bir dalgalanma yada takılma oluyormu gazlar ken yani 4500 devir üzerine çıkmama gibi
yok öyle bi sıkıntısı yoktur debraj sensörüdür dedi bi usta yaptırdım 200 tl ye eve geldim çalıştırdım yine aynısı

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Ustam bırak servisi adamları falan bak sana atıyorum buraya resmini git bi parçacıdan al kendin sökersin sök tak fişini geri monte et dene hemen orjinalini alma dene bunu bak ne 14. Bin tl si ya adam düdüklüyorlar . Düşene bir kazığıda onlar vuruyor.

Ekli dosyalar

• A2408BDC-3E78-4820-BBFF-4E1774E21B8A.png
    A2408BDC-3E78-4820-BBFF-4E1774E21B8A.png
    87.2 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Kaan.

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Araban 1.6 mı ?

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad marş basıyor aracın ama çalışmıyorsa yada zor çalışıyorsa yada sıcakta çalışıp soğukta almıyor sa bunun çalışınca motor mekaniğinde bir tuhaflık yoksa arıza krank devir sensörüdür 50 60 tl ye internetten yan sanayi al tak dene düzelirse gider orj. Alır kullanırsın

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
B
Üstad marş basıyor aracın ama çalışmıyorsa yada zor çalışıyorsa yada sıcakta çalışıp soğukta almıyor sa bunun çalışınca motor mekaniğinde bir tuhaflık yoksa arıza krank devir sensörüdür 50 60 tl ye internetten yan sanayi al tak dene düzelirse gider orj. Alır kullanırsın
Bende bunu demek istedim başkan . Bizde deneme yanılmayla buluyoruz. Sana danışıyorum falan. Şuna 60 lira verip bişey kaybetmeyiz sorun çözülürse dediğin gibi orjinalini alır . Sorun çözülür. Bu krank sensör olayı benim ford fiesta da oldu bunlarda kronik oluyor. Araba bazen çalışıyor . Bazen çalışmıyor . Aynı arıza sabahları çalışıyor 20 dakika sonra ısınınca kapat birdaha bas çalışmıyor aynı sorun krank devir sensörü değiştim düzeldi. Gerçekten servisler adamın moralini bozuyorlar

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
B

Bende bunu demek istedim başkan . Bizde deneme yanılmayla buluyoruz. Sana danışıyorum falan. Şuna 60 lira verip bişey kaybetmeyiz sorun çözülürse dediğin gibi orjinalini alır . Sorun çözülür. Bu krank sensör olayı benim ford fiesta da oldu bunlarda kronik oluyor. Araba bazen çalışıyor . Bazen çalışmıyor . Aynı arıza sabahları çalışıyor 20 dakika sonra ısınınca kapat birdaha bas çalışmıyor aynı sorun krank devir sensörü değiştim düzeldi. Gerçekten servisler adamın moralini bozuyorlar
Üstad bana göre sadece bir araç üzerinde yoğunlaşması tek marka olmalı ki onun dilinden iyice anlayasın ve şuan artık paraya mı doymuşlar ne olmuş bilemiyorum özel servisler bile arızaları çözemiyor fuzuli masraflar yaptırıyor lar bu sensörlerin çalışma değerleri vardır pc üzerinden orj. Cihazla bakılır mesela hava girişindeki sorun var ne kadar hava çekiyor enjektor lerin çalışma süreleri yakınmı eksantrik devir okuyormu krank devir okuyormu bunlara bakılır sorun çözülmeye gider ama şimdi ne arıza olursa olsun direk motor ici diyorlar yazıktır günahtır hayla şu devir olmuş diyafram yüzünden yağ yakan bir çok opelin motorunu sıfırdan yapıyorlar 250 tl lik bir malzeme gözümüzle gördüğümüz de oldu yazıktır ama

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Üstad bana göre sadece bir araç üzerinde yoğunlaşması tek marka olmalı ki onun dilinden iyice anlayasın ve şuan artık paraya mı doymuşlar ne olmuş bilemiyorum özel servisler bile arızaları çözemiyor fuzuli masraflar yaptırıyor lar bu sensörlerin çalışma değerleri vardır pc üzerinden orj. Cihazla bakılır mesela hava girişindeki sorun var ne kadar hava çekiyor enjektor lerin çalışma süreleri yakınmı eksantrik devir okuyormu krank devir okuyormu bunlara bakılır sorun çözülmeye gider ama şimdi ne arıza olursa olsun direk motor ici diyorlar yazıktır günahtır hayla şu devir olmuş diyafram yüzünden yağ yakan bir çok opelin motorunu sıfırdan yapıyorlar 250 tl lik bir malzeme gözümüzle gördüğümüz de oldu yazıktır ama
Adam bakıyor opel yağ yakıyor hemen diyor kapak revizyon sübap değişiciek diyor ama bilmiyorlar işte . Adı çıkmış gelir kapısı olmuş gm motorları . En sağlam taş gibi motorlar burada görüyorum 400 bin km temiz açılmamış motorları sağlam kanıtlıyor. Orada patlak oluyor bu km lerde

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
sa hayırlı akşamlar bugün kasnakları değiştim usta bana dedi ki kontağı çevirince bazen çalışıyor bazen çalışmıyor bunun artık iki sebebi kaldı ya motor beyni ya da tüp ama ne arıza işareti var nede bilgisayarı takınca arıza çıkıyor ilk başta esp ve motor arıza çıktığında usta bana dedi tüp ayarı fakir ne geldiyse ondan sonra geldi sonra akü subab derken yaptırmadık yer kalmadı

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
ustam anahtarı takıyorum şu şekilde oluyor hani ayağını debraja basmadığında çalışmıor ya debraja basın işareti çıkıyor aynen o şekilde oluyor debraja bastığım halde 10 dk falan uğraşıyorum sonra çalışıyor 20 dk falan araba sürüp sonra istop ediyorum bi saat sonra tekrar çalıştırayım diyorum sıkıntı orada o zaman genellikle çalışmıoyor