anahtarı çevirince araba çalışmıyor

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Marş Dinamosunu bile çevirmiyorsa Beyin veya Kontaktan Marş Dinamosuna giden Kırmızı 4 kabloda oksitlenme veya kopukluk olabilir. Anahtar arızalı olabilir. (Bunun ihtimali düşük ama maksat bilgi olsun buraya odaklanmanıza gerek yok), Marş Çeviriyor geç alıyor veya Sıcakken alıp Soğukken naz yapıyorsa Krank Devir Okuyucusu, Aracınız muhtemelen Beyinden veya Krank devir okuyucusu yüzünden işlem görür.
çözemedik ne yaptıysak cihazı takıyorlar arıza yok anahtardır dedim bende yedek anahtar da da aynısı oldu geç almada yok çalıştığı zaman tek sefer de alıyor sıcak soğuk olayını da hiç dikkat etmedim

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Motor sıcak iken bak bakalım tek marsta alır sa motor soğuk iken zor çalışır buna dikkat et böyle oluyorsa krank devir sensörüdür
sabah bakayım çalışırsa tek sefer de bide çalıştıktan 5 10 dk sonra bi daha deneyeyim ona hiç dikkat etmedim veyahut hiç soğuk sıcak olayı olmadı o yüzden dikkat etmedik

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Marş Dinamosunu bile çevirmiyorsa Beyin veya Kontaktan Marş Dinamosuna giden Kırmızı 4 kabloda oksitlenme veya kopukluk olabilir. Anahtar arızalı olabilir. (Bunun ihtimali düşük ama maksat bilgi olsun buraya odaklanmanıza gerek yok), Marş Çeviriyor geç alıyor veya Sıcakken alıp Soğukken naz yapıyorsa Krank Devir Okuyucusu, Aracınız muhtemelen Beyinden veya Krank devir okuyucusu yüzünden işlem görür.
peki abi bilgisayarı takınca çıkmadı kime götürsem klasik akü kömür farklı cümleleri buradan duydum ilkkez

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
peki abi bilgisayarı takınca çıkmadı kime götürsem klasik akü kömür farklı cümleleri buradan duydum ilkkez
Ya işte eski arabalarda ya aküden ya kömürden çıktığı için adamın ağzına oturmuş kömür diyor akü diyor durmadan. Bu problemin gıcık yani işte çıkmıyor bilgisayarda nasıl oluyorsa çok bir kronik sorun bu. Opelin hemen hemen yeni mimari tüm araçlarında var. Vectra C Maraş Kulübünde 1 günde 2 kişi sordu seninkiyle aynı sorunu nasıl çözerim diye. Bizde beyin ile alakalı oluyor. 300 400 dolaylarında çözülüyor.

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ya işte eski arabalarda ya aküden ya kömürden çıktığı için adamın ağzına oturmuş kömür diyor akü diyor durmadan. Bu problemin gıcık yani işte çıkmıyor bilgisayarda nasıl oluyorsa çok bir kronik sorun bu. Opelin hemen hemen yeni mimari tüm araçlarında var. Vectra C Maraş Kulübünde 1 günde 2 kişi sordu seninkiyle aynı sorunu nasıl çözerim diye. Bizde beyin ile alakalı oluyor. 300 400 dolaylarında çözülüyor.
300 400 dolayları derken anlamadım ustam

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Çünkü bobin kısmı bozulmuyor mıknatıs kısmı bozuluyor o yüzden göstermiyor girdap arkadaşımızın da dediği gibi herkes temel arızayı söylüyor yani bunu sadece opel yapan yere götürürsen opelden soğumassın opelin kronik imajı bu ustalar yüzünden böyle yurt dışında motoruna anahtar değmeden 400 bin giden h j ler var bizim ülkemiz de sağolsun ustalar bütün arabalara baktığından sorun lar çözülemiyor gerçi sadece opel yapan ustalarda artık paraya doymuş onlarda çözemiyor

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Çünkü bobin kısmı bozulmuyor mıknatıs kısmı bozuluyor o yüzden göstermiyor girdap arkadaşımızın da dediği gibi herkes temel arızayı söylüyor yani bunu sadece opel yapan yere götürürsen opelden soğumassın opelin kronik imajı bu ustalar yüzünden böyle yurt dışında motoruna anahtar değmeden 400 bin giden h j ler var bizim ülkemiz de sağolsun ustalar bütün arabalara baktığından sorun lar çözülemiyor gerçi sadece opel yapan ustalarda artık paraya doymuş onlarda çözemiyor
esp ve motor arızasından gittim lpg ye yönlendirdiler oradan bujiler falan derken 10 bin para harcadım bir ayda parayı da geçtim arabaya binesim bile gelmiyor subapları yapan usta opel ve citroene bakıyor dedim ustam subabtan sonra böyle oldu araba bazen çalışıyor bazen çalışmıyor usta bana bakıyor ben ona

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Fiyat demiş yani düzeltme yapmış telefon bendede oluyor adami sinir ediyor 😂
keşke 300 500 olsa yemin ederim arabadan da soğudum şu korona olmasa işe bile iki otobüsle olsa giderdim

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
keşke 300 500 olsa yemin ederim arabadan da soğudum şu korona olmasa işe bile iki otobüsle olsa giderdim
Üstat yine tutacağı o kadar hatta krank sensörü ise daha bile ucuz olur işte baştan savmayacak usta lazım