anahtarı çevirince araba çalışmıyor

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar opel astra 2013 modeş aracım var anahtarı takıyorum çeviriyorum debraja basmamış gibi çalışmıyor akü dediler yeni aldım marş motoru dediler açtırdım gittim kömürü azalmış dediler yaptırdım araba bazen çalışıyor bazen çalışmıyor ve bilgisayarı takınca hiç bir arıza gözükmüyor araçta hayattan soğuttu beni en son subablar ve trigeri değiştikten sonra oldu ne olduysa araba da şuan hiç bir arıza ışığı yanmıyor üstelik

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar opel astra 2013 modeş aracım var anahtarı takıyorum çeviriyorum debraja basmamış gibi çalışmıyor akü dediler yeni aldım marş motoru dediler açtırdım gittim kömürü azalmış dediler yaptırdım araba bazen çalışıyor bazen çalışmıyor ve bilgisayarı takınca hiç bir arıza gözükmüyor araçta hayattan soğuttu beni en son subablar ve trigeri değiştikten sonra oldu ne olduysa araba da şuan hiç bir arıza ışığı yanmıyor üstelik
marş basıyor ama çalışmıyormu yoksa tık bile etmiyormu subap ne için değişti araca bin debraja ve frene bas kontğı hazır konuma getir km sayacında kod çıkar onları bize yaz orj. opel cihazı olmazsa arıza göstermez

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
subap motor arıza ışığı ve esp den dolayı yaptırdım yaptırdıktan sonra daha arıza ışığı çıkmadı lakin araba kontağı çeviriyorum hiç çalışmıyor bazende çalışıyor ilk denememde anlamadım gitti şimdi aşağı indim debraj frene bastım km sayacında kod da çıkmadı ama çalıştı tek seferde 3 4 sefer denedim art arta hepsinde çalıştı 20 dk sonra aşağı ineyim çalışmaz marş basıyor normalde tık ses geliyor ama çalışmıyor

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sentesi kaçık gibi geldi bana ayrıca esp hatasından dolayı sübablar neden değişti. Esp bambaşka bir konu.

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sentesi kaçık gibi geldi bana ayrıca esp hatasından dolayı sübablar neden değişti. Esp bambaşka bir konu.
motor arıza ve esp yandığında ateşleme dedilre buji bobin değitim sönmedi dediler subap onu da yaptırdım bu sefer de kontağı çeviriyorum bazen çalışıyor bazen çalışmıyor

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
motor arıza ve esp yandığında ateşleme dedilre buji bobin değitim sönmedi dediler subap onu da yaptırdım bu sefer de kontağı çeviriyorum bazen çalışıyor bazen çalışmıyor
Sente kaçık yani motor zamanlamasında hata var gibi titreşim var mı araçta bobin ne kullandıınız

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motor sıcak iken bak bakalım tek marsta alır sa motor soğuk iken zor çalışır buna dikkat et böyle oluyorsa krank devir sensörüdür

• Beğen
Tepkiler: gokhan33tr

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Marş Dinamosunu bile çevirmiyorsa Beyin veya Kontaktan Marş Dinamosuna giden Kırmızı 4 kabloda oksitlenme veya kopukluk olabilir. Anahtar arızalı olabilir. (Bunun ihtimali düşük ama maksat bilgi olsun buraya odaklanmanıza gerek yok), Marş Çeviriyor geç alıyor veya Sıcakken alıp Soğukken naz yapıyorsa Krank Devir Okuyucusu, Aracınız muhtemelen Beyinden veya Krank devir okuyucusu yüzünden işlem görür.

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Motor sıcak iken bak bakalım tek marsta alır sa motor soğuk iken zor çalışır buna dikkat et böyle oluyorsa krank devir sensörüdür
belli olmuyor ustam yaa şimdi şöyle sürdüm geldim 20 dk sonra çalıştırmaya çalışıyorum olmuyor diğer gün aynı şekilde yapıyorum tek sefer de çalışıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Krank sensoru bir baktır söktür demire yaklaşır demiri çeker se sağlamdır yoksa bozulmuştur