Anahtar!!

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Anahtar!!

odondiatros link' Alıntı:
[quote author=odondiatros link=topic=1348.msg28722#msg28722 date=1304059630]
arkadaşlar hepinize öncelikle iyi günler diliyorum.aracımı 3 gün önce ilk defa servise götürdüm devir saatiyle ilgiliydi ve 1,5 aydır nezaman sorun çıkacak diye hep bekliyodum açıkçası:)neyse sizlere bişey sormak istiyorum?araçlarımıza anahtarı yerleştirip kontağı ilk çevirdiğimizde göstergede ''araç ve kilit (yanılmıyorsam immobilizer ışığı)'' yanıp sönüyormu?anahtarı ikinci çevirişimizde göstergedeki tüm ışıklar yanıyo daha sonra sönüyo,üçüncü çevirişimizde de motor ateşleniyo.öğrenmek istediğim anahtarı ilk çevirdiğimizde o araç ve kilit gösteren ışığın sizlerde de yanıp sönüyormu?haftaya yurtdışına gitmeyi planlıyorum başıma bi aksilik gelsin istemiyorum.şimdiden teşekkürler
arkadaşlar yeni konu açamamış olabilirm onun içinde özür dilerim:(
[/quote]
bence yeni konuya gerek yok iki konu bağlantılı zaten

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servisi aradım şimdi,anahtar telefon,tv falan yanında kaldığından anhtarın kafası karışmış oabilir,ya da düz mantık bozulmuş olabilir,gelin bir bakalım dediler

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daha önce sn. tiamol'un başına da gelmişti bu olay
çeşitli elektronik araçlar ile etkileşime girince anahtar elektronik dalgalanmalardan dolayı kafası karışabiliyor
aynı durumda sn. tiamol serviste anahtarı düzelttirmişti
Bu durumda anahtarınızı cep telefonu, tv, vs elektronik ortamların yanına bırakmamak gerekiyor

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşten bir türlü ayrılamıyorum,içim içimi yiyor zaten bir servise gitsem de halletsem diye

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzer olay benim de başıma geldi birkaç defa. Ön sol kapı değil de, diğer kapılardan birinden yolcu indikten sonra anahtar kapıları kilitlememişti. Fakat her defasında o açılan diğer kapıyı 1-2 defa elle açıp kapatınca kilitlenmişti.

Kısacası, kapıları birkaç kez açıp kapattıktan sonra kilitlemeyi denemek te sorunu çözebilir. Elbette anahtarın kafası karışmışsa bu yöntem işe yaramaz kanımca:)

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar yedek anahtarım aracı açıp kapatabiliyor,diğer anahtar ise bozulmuş,servise gösterdim,yeni anahtar sipariş edilecekmiş,heralde gelmesi bir 100 yılı bulur..............

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben demiştim :) geçmiş olsun elbet bir gün yeni anahtar.

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla demiştin,hayır benim anlamadığım bir önceki arabam olan ford fiestanın anahtarının pilini bile 5 yıl boyunca değişmemiştim,bu 6 ayda bozuldu,acaba bir hesap hatam mı var :(

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbocosmo61 link' Alıntı:
Valla demiştin,hayır benim anlamadığım bir önceki arabam olan ford fiestanın anahtarının pilini bile 5 yıl boyunca değişmemiştim,bu 6 ayda bozuldu,acaba bir hesap hatam mı var :(
buna yapılacak tek yorum; kısmet :)

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayır bu da bozulursa ne yapacam onu düşünüyorum şimdi :)