Anahtar çıkmıyor

Emree1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seçim Opel yaklaşık 200 liraya sorunumu giderdi. Herhangi bir sıkıntı yok. Tavsiye edebilirim.

Merhaba. Sorunu nasil giderdiler? Benim aracimda switch i devre disi birakip cozuldu. Herhangi bir odeme yapmadim ama artik arac d n r de kapanabiliyor

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangi serviste yaptırdınız bu switch i devre dışı bırakma işini?

Ayb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda bende sorun yaşadım. Sorunum araç p konumuna geldiğinde anahtarı vermiyordu. Dedim ki acaba p konumunu mu algılamıyor. Ama hayır eğer p de olduğunu algılamasaydı araç hiç çalışmayacaktı. Ardından aklıma vites geçişlerini yaptığım vitesin üzerindeki dil geldi. Evet sorun ondaydı. Basılı kalıyordu ve araç anahtarı salmıyordu. Özellikle dikkat ettim O tuş(düğme ya da herneyse )anahtar takılı kalınca onunla oynuyordum düzeliyordu.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Skinti dildeyse muhtemelen vites topyzunu degisince duzelir

kaizen444

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay önce servise götürdüm(Opal/Ankara). Servis vites kolu boşluk yapmış , alt mekanizmada da sıkıntı var ikiside değişecek dedi. Ücret: ~3500₺. Anahtar çıkmaması alt mekanizmadaki sıkıntıdan kaynaklanıyor dedi. Onun ücreti tek başına ~1800₺ . Vites kolunda sağa sola oynatınca çok azda olsa bir boşluk var gerçekten. Sanayide tanıdık ustalarla alt mekanizma arızasını giderebilirsem giderecem yoksa servise öpüleceğiz🙁

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu nasıl bir fiyat hocam, çıkmasına bakın bence.

Muh@sebeci

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
1 ay önce servise götürdüm(Opal/Ankara). Servis vites kolu boşluk yapmış , alt mekanizmada da sıkıntı var ikiside değişecek dedi. Ücret: ~3500₺. Anahtar çıkmaması alt mekanizmadaki sıkıntıdan kaynaklanıyor dedi. Onun ücreti tek başına ~1800₺ . Vites kolunda sağa sola oynatınca çok azda olsa bir boşluk var gerçekten. Sanayide tanıdık ustalarla alt mekanizma arızasını giderebilirsem giderecem yoksa servise öpüleceğiz[emoji853]
Astra g aracımda aynı durum oldu özel serviste 350 TL ye hallettiler. Şimdi sorunsuz ve sıkıntısız kullaniyorum.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emree1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecen sene paylastigim yorumumda switchi devre disi birakarak sorun cozuldugunu belirtmistim. 5 6 ay sonra R den P e gecmeme problemi de cikti. Hem P de anahtar vermeme hem de R den P e gecmeme problemi vites alt kutusundan kaynakladigindagini belirtildi. Yetkili serviste iscilik dahil 2500 tl degistirdim.. Hem kullanirken canim sıkılmayacak hem de satarken alan kisinin hakkina girmeyecegim

• Beğen
Tepkiler: Hasip

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yorumlarda vites topuzunun mandalı ile ilgili şeyleri okudum da. Benim Aracın vites topuzunun üstündeki deri kısım soyulmustu. Internetten vites topuzu aldım. Araçtakini söktüm sonra yeni aldığımı taktım. Söktüğüm topuzun mandalını tutan herhangi bir kablo falan yoktu. Vites topuzunun mandalının temasıyla ilgili değildir sanırım sorun.