Ana Konu: 1.6 115'lik Z16XER-A16XER-B16XER Motorlara LPG Önerileri

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracimiz Opel Astra Classic III Ankara Batıpark Opis'ten Subat tatilinde aldik. Su an 4500 km'de onceden konusunu açmıştım ama o zaman kısa mesafelerde kullandigimiz icin 2. plandaydi ama su anda araba kullanimda gunluk 60 km yapiyor. Haftasonları bazen Ankara Nevşehir (350 km) gidip gelecek benzin fiyatları çok pahalı aracın garantisi yeni oldugu icin aklimizda Landirenzo var garantiyi bozmuyormuş diyiyorlar dogrumudur? Aracin subaplari magnezyum lpg subap eritir diyiyorlar kac bin km dayanir? Ariza lambasi yakarmi? Araç bilgi ekranı lpg'de çalisirmi (menzil, ortalama yakit gibi aracin yakit bilgileri)? Cevaplarinizi bekliyorum..

Opel Astra Classic III...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:05 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:05 ----------

İsimiz acil bu hafta yada onumuzdeki hafta lpg takilacak yok mu yardimci olacak kimse?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bayiler hep öyle diyorlar ama sanırım LPG kaynaklı sorun olması durumunda ilgili firma garanti veriyor.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel bayileri fabrika çıkışı cruze veriyolar,fakat subap eriyince bizlik birşey yok diyorlar,sonra xenon kampanya yaparlar orjinal diye,merceksiz olduğu için muayneden geçemezsin yine bizlik bişey yok derler,arıza lambası yanmasın dersiniz yanar,servis söndürür söndürür gönderir tekarar yanar,siz bıkana kadar bu böyle devam eder sonra siz kabullenir gitmezsiniz çözüm bulunmuş olur.Garanti bozulmasın diye servisle iş yapmak durumundasın hoş günleri sizi beklemiyor çok net emin söylerim bunu ;)

Sorularınıza gelince evet subap erimesi konusu cok var forumda,arıza lambasıda öyle yanabilir montoja bağlı.

2005 astra H var bende,brc takdırdık alır almaz,90 bin km oldu çok şükür nazar değmesin subap vs sıkıntı olmadı,lpg de sadece filitre değiştim,arıza lambası bende hep yanıyor,o2 sensörü ve kat arızası veriyor,üstüne düşmedim çalışması sağlıklı yakıtı düşük olduğu için.
Yol bilgisayarıda menzil hariç üç aşağı beş yukarı doğru çalışır ufak sapmalar illaki oluyor lpg de.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
opel bayileri fabrika çıkışı cruze veriyolar,fakat subap eriyince bizlik birşey yok diyorlar,sonra xenon kampanya yaparlar orjinal diye,merceksiz olduğu için muayneden geçemezsin yine bizlik bişey yok derler,arıza lambası yanmasın dersiniz yanar,servis söndürür söndürür gönderir tekarar yanar,siz bıkana kadar bu böyle devam eder sonra siz kabullenir gitmezsiniz çözüm bulunmuş olur.Garanti bozulmasın diye servisle iş yapmak durumundasın hoş günleri sizi beklemiyor çok net emin söylerim bunu ;)

İşte bu nedenlerden dolayı asla ama asla opel olmayacak diyorum şahsen.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 0 km opel alırım nadir abi,fakat benim şahsi fikrim garanti var diye servise bağımlı kalmam,1 tek bakımı bile yaptırmam o lanet servislere, Arkadaşın cruze var,en son lanet etti,bende aldım götürdüm bizim 10 yıldır gittiğimz opel ustasına,bujileri çıkarttı çin malı buji takmış hemde kullanılmış,bu servise neden gideyim ki ? yada sizin gibi opel neden alayım o zaman diyenlere hak veririm nadir abi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ben 0 km opel alırım nadir abi,fakat benim şahsi fikrim garanti var diye servise bağımlı kalmam,1 tek bakımı bile yaptırmam o lanet servislere, Arkadaşın cruze var,en son lanet etti,bende aldım götürdüm bizim 10 yıldır gittiğimz opel ustasına,bujileri çıkarttı çin malı buji takmış hemde kullanılmış,bu servise neden gideyim ki ? yada sizin gibi opel neden alayım o zaman diyenlere hak veririm nadir abi.

Servislerden bu kadar sıkıntı yaşayan bir markanın servisleri hizaya çekmemesine de bir türlü anlam veremedim gitti ya... adamın markasının canına okusunlar sende ses seda çıkarma olacak iş değil yeminle.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten öyle nadir abi,opel in canını okuyorlar ama ses seda yok.Birde sıfır km opel alıp boyalı çıkanlar vardı,herşey opelde :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Gerçekten öyle nadir abi,opel in canını okuyorlar ama ses seda yok.Birde sıfır km opel alıp boyalı çıkanlar vardı,herşey opelde :D

Sanırım burada idi bir arkadaşın aracını da düşürüp canına okumuşlardı :D şu kaldırdıkları zımbırtıdan düşürmüşlerdi sanırım arkadaş arabasının ilk bakımında...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi o arkadaş vardı liftten düşen birde opelin tırı devrilmişti,sonra araçları boyayıp satmışlardı :D

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Simdi zaten eger landirenzo olursa Opis'te taktiracagiz bayisi diye orada taktirmayi dusunuyoruz bir de subap eritmesi icin yaglama sistemi tavsiye edermisiniz? İleri zamanlarda subap eritmesi yaparsa tupun garantiden degisirmi, kac bin km sıkıntisiz goturur lpg'de, Opis'te tupu sıkıntısiz bir sekilde (ariza lambasi yanmayacak sekilde) montajinini yaparlarmi?