Amortisör takoz sesi nasıl anlaşılır

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkaya oturan kişiye daha çok belli oluyor, özellike arka sol lak luk vuruyor bozuk yolda çukura düşünce ve kasislerden geçerken daha çok hissediliyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi işte arada kıllanıyorum :D elimde değil hehe

Bir kasise hızlı girdiğinde ses oluyorsa takozlar aşınmaya başlamış olabilir, erken teşhis hayat kurtarır derler :D.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benimkinde öyle bir sıkıntı yok ama arada tak tuk diyor :D o şekilde tüvden geçti ama :D

Arada sırada gelen ses önemli değildir, kedidir kedi :) (TÜV kontrol ettiyse demek ki ortada acil bir durum yok)

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arada sırada gelen ses önemli değildir, kedidir kedi :) (TÜV kontrol ettiyse demek ki ortada acil bir durum yok)

tüv deki eleman ne anlayacak takozun bozuk olduğunu, şahsen benim arkadaş sol patlak amortisörle geçti hiçde bilmediler dedi :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Antalya'da TÜV işleri fazla sıkı olmayabilir, ben İzmir'de TÜV muayenesi yaptırıyorum, araçta tespit edilenler iğneden ipliğe ne varsa forma yazıyorlar. Egzos çıkışı eğri diye krom uç taktırmıştım, orijinal çıkıştan daha geniş olduğu için her seferinde hafif kusur olarak kayda geçiyorlar :).

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antalya'da TÜV işleri fazla sıkı olmayabilir, ben İzmir'de TÜV muayenesi yaptırıyorum, araçta tespit edilenler iğneden ipliğe ne varsa forma yazıyorlar. Egzos çıkışı eğri diye krom uç taktırmıştım, orijinal çıkıştan daha geniş olduğu için her seferinde hafif kusur olarak kayda geçiyorlar :).

yo buradada aracın altına girip heryerine bakıyorlar inceliyorlar ama bir halttan anladıkları yok :D her girişimde sağ hüzmeli far hatalı demekten başka kusur bulunmuyor onu bile doğru ölçtüklerinden şüpheliyim

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra b de de sağ önden geliyor luk luk sesi.ön amortisörler(gm) ve takozlar (bu takozlarında orjinali yok galiba) değişti hala ses geliyor. amortisör kulesinden (kimi çanağı diyor) olabilir mi?