Almanya'da arabama Türk çarptı.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Almanya'da arabama Türk çarptı.

arka kapı neden degisiyor ben de anlamadım

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer tamir edilmesi değişmesinden daha pahalıya gelecekse o zaman değiştiriyorlar.Malum Almanya'da işçilik ücretleri yüksek.

Bu durumda en kötü ihtimalle iki kapım ve ön çamurluğun bir kısmı ve arka çamurluğun bir kısmı boyalı olacak.Bu durumda şu anki değer kaybi ne olur, 10 sene sonra değer kaybı ne olur?

Satarken bu resimleri gösterirsem değer kaybı azalır mı?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Eğer tamir edilmesi değişmesinden daha pahalıya gelecekse o zaman değiştiriyorlar.Malum Almanya'da işçilik ücretleri yüksek.

Bu durumda en kötü ihtimalle iki kapım ve ön çamurluğun bir kısmı ve arka çamurluğun bir kısmı boyalı olacak.Bu durumda şu anki değer kaybi ne olur, 10 sene sonra değer kaybı ne olur?

Satarken bu resimleri gösterirsem değer kaybı azalır mı?
Türkiyede bu şekil kazalı bir araca bir usta değişim dese döverken kolum yorulur,sana tavsiyem 10 sene sonra satacak olsanda sadece böyle bir hasar için değişim yaptırma ,ilk mesajımda değişime onay vermiştim ama kaporta hasarının bu denli az olduğunu bilmiyordum, bu hasar için değişim yapıp foto bile saklasan satarken alacak kişi fotoya bakarken bile şüpheye düşer,bence farkı cebinden verip doğrultma yaptır,arkadaşın almanya mantığı ile değişim demiş ama sen aracı 10 sene sonra Türkiyede satacaksın onuda göz önüne al derim.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun Allah beterinden korusun..

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun, üstad bence de kapıyı değiştirme yazık...

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
geçmiş olsun ,değişime sıcak bak derim,bildiğim kadarıyla almanyada işçilik çok üst seviyede ve opel servisi daha iyi,birde 10 sene sonra kimse bakmaz değişene sen fotoğrafları sakla satarken daha rahat olursun.
Ben şahsen Almanyada arabanın onarıldığını bilsem gözüm kapalı alırdım TR aynı olay olunca insan ister istemez çekiniyor.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anıl , çok geçmiş olsun..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler Batu abi,

Sen ne diyorsun kapı değiştirme olayına.

Diğer taraftan şöyle bir seçenek de var.Ben aracımı opel servisinde yaptırmak istiyorum dedim.Hasar uzmanı buna göre işçilik masraflarını hesaplayıp toplam hasarı bulacak.Ben istersem aracımı yaptırmıcam deyip bu toplam masrafın %19 kdv hariç kısmını nakit olarak alabiliyorum.Sonra istediğim yerde istediğim kadarını yaptırabiliyorum.

Fakat jantta da ufak bir çizik gördük, aks ölçümü gerekli dedi.Bunu da heralde en iyi opel servisi yapar.

Şu an aklımda şöyle bir seçenek var: Tampon ve aks ölçümünü serviste yaptırıp, kapı düzeltme-boyama işlemini dışarda daha ucuza yaptırmak.Fakat şu anda dışarda bu işlem ne kadara yapılır bilmiyorum, araştırmak lazım.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün bilirkisi raporu hakkinda bir gelisme ögrendim. Aracimda kapi degisimi olmaksizin sadece dis sac degisebiliyormus. Yani komple kapi degismeyecek. Bu durumda deger kaybi o kadar olmaz heralde.

Kapi saci acaba kapiya monte-demonte edilebilir sekilde mi bagli, yoksa punto kaynakli mi?

Su anki toplam tamirat ücreti 5000 euro görünüyormus (arabanin sifir fiyati 22000 Euro), tahminen %10 u kadar deger kaybi icin bir meblag alicam. Ama gercekte 4 parca boyali olacagi icin heralde en az 3 bin lira deger kaybi olmustur Türkiye sartlarinda.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Bugün bilirkisi raporu hakkinda bir gelisme ögrendim. Aracimda kapi degisimi olmaksizin sadece dis sac degisebiliyormus. Yani komple kapi degismeyecek. Bu durumda deger kaybi o kadar olmaz heralde.

Kapi saci acaba kapiya monte-demonte edilebilir sekilde mi bagli, yoksa punto kaynakli mi?

Su anki toplam tamirat ücreti 5000 euro görünüyormus (arabanin sifir fiyati 22000 Euro), tahminen %10 u kadar deger kaybi icin bir meblag alicam. Ama gercekte 4 parca boyali olacagi icin heralde en az 3 bin lira deger kaybi olmustur Türkiye sartlarinda.
dış sac punto kaynaklı ,bu kadar zahmete girileceğine bence komple değişsin o zaman veya söylediğim gibi düzeltme yapsınlar(ki benim tercihim düzeltme olurdu.)