Alfa romeo 156 vs Seat cordoba

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 1 sene önce sattım, aynısının 2004 modeli vardı...

Araç tasarım olarak on numara...

Fakat, 1.6 motor o araca yetmiyor, ve doğal olarakta sürüş keyfini olumsuz etkiliyor.

Yok ben devirli kullanıcam dersenizde, o zaman aracın performansından keyif alırsınız ama 100 Km de 13 - 15 lt yakarsınız ...

Servisleri oldukça yaygında olsa, fiyatları el yakıyor...

1.6 motorla alınacak bir araç değil, ama sadece görüntüsü için düşünüyorsanız alınabilir...

2. el olarak satarken de zorlanacağınızı bilmenizi isterim, keza Türk insanı hala ALFA lara yabancı ve bu araçları sorunlu araçlar olarak biliyor o sebeple bir çok insan uzak duruyor...

Bence VECTRA C veya SEAT LEON daha mantıklı tercihler olacaktır.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de çok beğendigim bir arabadır, düşünmüyorum değil, Mustafa nın yorumunu dikkate almak gerek, 2. el de satış zorluğu konusuna gelince, bence piyasanın altına fiyat vererek, bir miktar zararı göz önüne alarak satılabilir ama yine de üzerinde düşünmek gerek

efekadefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 156 yı düşünmezdim. düşünmeme sebebim de çevremden duyduklarım.
bu arada araç da satılmış..

hayırlısı olsun kim aldıysa

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
bence alfalar,ülkemizde hakettiği yerde değiller.her nedense fiyat ve ikinci eli malesef biraz zayıf.

Son düzenleme:
H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
güzel araba,156 larla bi ara bende ilgilenmiştim.sonuçta vectra aldım ama olsun ne zaman bi 156 görsem süzerim.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
155 q4 derim ben. dibimiz düşerdi ona gençken.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En büyük sıkıntısı 2. elde rağbet görmemesi. Tasarım olarak harika. Kullanmadığım için sorunları nedir bilmem ama Alfa'ya binen bi daha başka arabaya binmez genelde...

kozturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 sene kadar alfa 147 kullandım. tık demedi. normal bakımları dışında hiçbir sıkıntısı olmadı. 1.6tıydı. torku çekişi gayet iyiydi. türkiyede asla hak ettiği değeri görmüyor. maddi sıkıntı yüzünden elimden çıkarmıştım. yollarda görünce içim cız eder.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tasarımı güzel, makyajsız kasası 1.6 120 hp di sanırım. Makyajlı kasada bu güç değişmemişse yeterli olacaktır bence. Arkadşımda 2.0 ı vardı, sorun olarak araç sürekli koda giriyordu, elektrik arızası diyebilirz yani. ama onun dışında memnundu. Bence eski bir tasarım olmasına rağmen hala güzel çizgileri var. Alınabilir bir araç.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamı almadan önce alfa 156, laguna,volvo s40, bmw 5.20 de tercihlerim arasındaydı.Alfa 156 nın içi ve dışı kesinlikle alımlı bir araç 2.0 tspark modelini kullanma imkanım olmuştu oldukça güzel bir arabaydı.Özellikle iç kısmı çok sportif(direksiyon gstergeler ön göğüs).Sorunları hakkında fikrim yok ancak Vectrayı almasaydım ya alfa 156 yada 5.20 alacaktım.