Akü Takviyesi

nimbus06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aracım CDX 2001 Otomatik

Bir süredir aracımı çalıştırmıyordum hiç. Aküsü bitmiş. Gösterge ışıkları çok zayıf yanıyor. Marş hiç basmıyor. Akü takviyesi yapsam sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akü yeter ise önce kontağı açıp teyp klima vs. bütün herşeyi kapatın. Anahtar kontakta değil iken takviye kablolarını bağlayın, 10-15 saniye sonra anahtarı takıp kontağa basın, sıkıntı olmaz.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla arabalar elektronik ben korkarak 1 kere yaptırdım 2 hafta önce konjektör arızalanmış akü boşalmıştı ama bende bişey olmadı ama sende olacağı tutar bence çok riskli bir durum

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı amper olursa sıkıntı çıkmaz bence.

nimbus06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar az önce aynı amperdeki bir akü ile takviye yaptık. Çalıştı ve herhangi bir sorun yok şükür. Yardımcı olan herkese teşekkürler.. :)

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynı akım değerine sahip olmasına gerek yok.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç elektronik olunca sıkıntı çıkarma riski var. Yalnız bu arabalarda akü bitince çok ilginç cam açıksa filan durum fena herşeyi kitliyor kala kalıyorsunuz.

Arabayı ilk aldığım gün açtım teybi farları filan kontrol ediyorum farları açık unutmuşum temizliğe dalmışım ANA oda ne tık yok arabanın yabancısıyız aradım aldığım adamı dedim

kardeşim bu ne ya araba bozuldu

2 senedir tık yoktu nasıl bozulur dedi

çalışmıyor işte böyle böyle

Takviye yaptık yine olmadı başka arkadaşın arabasından yaptık düzeldi meğer akü bitikmiş ilk iş yeni akü aldım 72 amper :D

eski arabalarda gıv gıv eder filan bi belirti verirdi bunlarda teyp bile açılmıyor :(

Babasamsun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aracım CDX 2001 Otomatik

Bir süredir aracımı çalıştırmıyordum hiç. Aküsü bitmiş. Gösterge ışıkları çok zayıf yanıyor. Marş hiç basmıyor. Akü takviyesi yapsam sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
Hiç birşey olmaz biz kışın 2 kere yaptık rahat olun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Akü takviyesi yaparken aküsü sağlam olan aracı stop ederseniz iyi olur. Akü takviyesinde amper önemli değildir, istediğiniz kadar da takviye yapabilirsiniz.