ASTRA K PİSTON KIRMA

onur96

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba,

astra k 1.4 T aracım var. 4-5 aydır motor arıza ışığı yanıyor. toplamda 2 yere gittim şimdiye kadar ve bana maf sensöründe arıza var ,westinghouse'da sorun var vs. dediler. kendim maf sensörünü temizledim (westinghouse'a dokunmadım) ama sorun çözülmedi. bugün ise bir ustaya götürdüm ve klasik piton kırma sorunu dedi. arıza ışığı yandığından beri de rahat 10 km yol yapmışımdır. yani göz göre göre nasıl bu kadar kritik arızalı bir araçla o kadar kilometre yaptım aklım almıyor. kullanıcı olarak hatam epey büyük (opelin hatasını saymıyorum şu an)

şimdi sizlere sorum şunlar;

• araçtaki hasar ne derece büyük olabilir?
  • piston değişimi yaptıktan sonra araç tekrardan eskisi gibi olur mu?
  • böyle bir işlem için aracı vereceğim ustaya nelere dikkat ederek güvenebilirim?
  • forum kuralları çerçevesinde böyle bir şey sormak doğru mu bilmiyorum ama ankarada götürebileceğim en doğru yer neresidir?
bu sorularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

teşekkürler.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun...Bendede 2016 model Astra K Dynamic 1.4 T MT(Manuel vites)var...Malesef otomatik viteslerde bu sorun ile daha çok karşılaşılıyormuş..Adınada LSPI;Yanma Odasında Düşük Hız Erken Ateşleme deniyor..Piston değiştikten sonra güncelleme ve Dex1 gen2 yağı ile sorunu çözdükleri söyleniyor ve görülüyor...
1-Araçtaki hasar sökülüp bakılmadan birşey denmesi mümkün değil...Yataklara zarar vermişmi vs..
2-Tavsiyem biraz pahalıda olsa yetkili servisi öneririm(Güncellemede yaparlar garantiside olur)...Biraz bastırırsanız(sonuçta Opelin kendi hatası)belki indirime giderler...
3-Şaşmaz Ankaranın sanayisi ama malesef aklıma gelen bir servis veya usta yok.Dediğim gibi önceliğin yetkili servis olsun...

Bu arada sizin araca daha önce güncelleme yapılmamışmı?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracta yag eksiltme varmi?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Piston kirdigi zaman sadece ariza lambasi yakmaz