aks kafası sorunu

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi bu ilk dediğini bugün yaptım. Ama ses yok.birde ikinci dediğini de c.tesi denedim ama ani frene basında bir yalpalama hissi veriyor ama direksiyonu bırakıyorum hiç sallanmıyor. Sadece bir balans var gibi çözemedim bu sorunu bir türlü. Hacı usta kırk kez baktı ama sorun yok dedi. Anlamadım sanırım ben fazlası ile kılım sorun bendeö..

Tekerler janta iyi oturmamış olabilir, balansı güzel yapılmamış olabilir, balans tutmuyor olabilir, rotiller de hata olabilir, bir de en son dediğin olabilir :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tekerler janta iyi oturmamış olabilir, balansı güzel yapılmamış olabilir, balans tutmuyor olabilir, rotiller de hata olabilir, bir de en son dediğin olabilir :)

Hehe Savaş abi şimdi sana bir sorum olsun. Disklerde bir yamulma olsa bu araç fren yaptığında direksiyon titremez mi?
[MENTION=12186]smihci[/MENTION]

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
titretir

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçın tekerini kaldırsan fitesde kalsın öne arkaya çevirsin boşluk varsa belli olur lıkırtı da dahil ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araçın tekerini kaldırsan fitesde kalsın öne arkaya çevirsin boşluk varsa belli olur lıkırtı da dahil ;)
Selim bizim ustalarımız bu boşluk olayına fazla müdahale etmezler, özellikle Tofaş grubunda (arkadan itişli modellerde) bu boşluk için bir şey yapmaya korkarlar çünkü boşluğu az bırakırlarsa bir süre sonra defransiyel sıkışarak arıza yapar, çok bırakırlarsa kalkışlarda akslerden şak şak diye vurma sesi gelir. Ön akslerdeki bu sesi azaltmak için de arkadaşın da dediği gibi körüklerin içine kaliteli kauçuklu gres basarlar :).

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar bu tablanın araç gövde içine giren vidanın olduğu yerde bir burç filan bir şey var mı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu tablanın araç gövde içine giren vidanın olduğu yerde bir burç filan bir şey var mı?

Emin değilim ama kaportaya vuran titreşimleri azaltmak için var diye hatırlıyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Emin değilim ama kaportaya vuran titreşimleri azaltmak için var diye hatırlıyorum.

Sanırım abi bu parça tabladan farklı bir parça çünkü tabla Z rotlar hepsi değişti. Önümüzdeki hafta aracını hakanların oraya bırakacağım bu ses için bakalım ne olacak.