aks kafası sorunu

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar aracımın özellikle ön takım komple ve buna karşındisk ve kampanlar değişti ama buna karşın yine bir vurmaya benzer ses var. Sadece değiştirmediğim bir parça iç aks kafaları kaldı. Sorun bu parçalardan olabilir mi?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Aks kafasında problem olsa gidişinden farkedebilirdin Nadir abi. Aslında çok sıradan bir teselli gibi gelicek ama öyle bırak derim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aks kafasında problem olsa gidişinden farkedebilirdin Nadir abi. Aslında çok sıradan bir teselli gibi gelicek ama öyle bırak derim.

Yok zaten hiç dokunmaya niyetim yok. Kopana kadar yolu var. Koca kış ayı boyınca 350 km anca yaptım. Sabır çekiyorum zaten...:sopa:

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok zaten hiç dokunmaya niyetim yok. Kopana kadar yolu var. Koca kış ayı boyınca 350 km anca yaptım. Sabır çekiyorum zaten...:sopa:

Valla az yapmışsın ben kasımdan bu yana 3000 Yaptım heralde [emoji1]

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eylül ayında yağ değiştirdim.bugün km baktım sadece bin km olmuş araç.

Bende artı arabayı bıraksam iyi olacak arabayı alırken 87 kiloydum şimdi 100 kiloya yaklaştım.bakkala bile arabayla gider oldum.gerçi kendi aldığım ilk arabam bir heves bu kadar km yaptık,az kapının Önünde yatsın araba [emoji1]

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nadir aks için şu basit kontrolleri yapmanda fayda var. Birincisi direksiyonu tam sağ veya tam sol yaparak biraz performanslı (gaza çok fazla yüklenmene gerek yok) bir kalkış yap, kıyır kıyır sesler gelmemesi lazım. Bir diğer test de düz yolda giderken gaz verdiğinde araç balans bozukluğu gibi titremelere maruz kalıyorsa (gazı kestiğinde araç normale döner) akslara müdahale etme zamanı gelmiş demektir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende artı arabayı bıraksam iyi olacak arabayı alırken 87 kiloydum şimdi 100 kiloya yaklaştım.bakkala bile arabayla gider oldum.gerçi kendi aldığım ilk arabam bir heves bu kadar km yaptık,az kapının Önünde yatsın araba [emoji1]

Acayip bir huyum var. Kısa mesafe yerlere sürekli yürüyerek gidip geliyorum. Aracı almanyadan aldığım da sekiz sene oldu o zaman km si135 binde idi. Şimdi sekiz yıllık zaman içinde araç 176bin oldu.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir aks için şu basit kontrolleri yapmanda fayda var. Birincisi direksiyonu tam sağ veya tam sol yaparak biraz performanslı (gaza çok fazla yüklenmene gerek yok) bir kalkış yap, kıyır kıyır sesler gelmemesi lazım. Bir diğer test de düz yolda giderken gaz verdiğinde araç balans bozukluğu gibi titremelere maruz kalıyorsa (gazı kestiğinde araç normale döner) akslara müdahale etme zamanı gelmiş demektir.

Abi bu ilk dediğini bugün yaptım. Ama ses yok.birde ikinci dediğini de c.tesi denedim ama ani frene basında bir yalpalama hissi veriyor ama direksiyonu bırakıyorum hiç sallanmıyor. Sadece bir balans var gibi çözemedim bu sorunu bir türlü. Hacı usta kırk kez baktı ama sorun yok dedi. Anlamadım sanırım ben fazlası ile kılım sorun bendeö..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aks körüklerini söktürüp kaliteli bir gresle doldur uzun süre idare eder