Akaryakıta büyük zam :(

putrell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kazanırken gelir vergisi, harcarken kdv ötv ..vb. bu vergilerle köprü yapıp geçerken gene para alırsın, bu vergilerle altyapı yapıp satarsın, sonra alanlar gene sabit ücret isterler. adı belli kölelik diyelim gitsin. karneyle yemek tüp dağıt hiç olmazsa kafamız rahat olur.:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şaka şaka :D devlet şaka yapmış :D şakacıktan sokmuş yine

aslında devlete suç bulmamak lazım asıl suç tam klavyenin başında oturanda.. ;)

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şaka şaka :D devlet şaka yapmış :D şakacıktan sokmuş yine

aslında devlete suç bulmamak lazım asıl suç tam klavyenin başında oturanda.. ;)
en doğru tesbiti maden kardeşimiz yapmış suç biz klavyede oturanlarda biz koyun gibi sessiz kaldıkca onlar bizi yukarı aşağı cok götürüp getirirler

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cdx'i satıp honda jazz almam yolunda büyük bir destekte devletimizden geldi. hem vergisi az hem yakıtı... lpg taktırana kadar jazz'a geçiş yapmak daha mantıklı gibi.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en doğru tesbiti maden kardeşimiz yapmış suç biz klavyede oturanlarda biz koyun gibi sessiz kaldıkca onlar bizi yukarı aşağı cok götürüp getirirler

yukarı aşşağı sağa sola suya susuz farketmez ben gidip geliyorum :D

benzinde hakkaten pompalamak tabiri yerine oturdu şimdi :kop:

şaka bir yana ben biliyordum arkadaşlar böle bi pislik olacağını lpg kuruş bile oynamadı çünkü.. epdk ya mail attım neden diye kocaman bir saçmalıkla bana geri döndüler.. oyalamaya çalıştıkları aşikardı.. neyse bunla geçmiş olsun :D

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu zamda emeği geçen herkesi saygıyla selamlıyorum :mad: Avrupadaki devlet adamları tarifeli uçaklarla seyahat ederken, ingiltere kraliçesi halkın parasını sokağa atmamak için araçlarına lpg taktırırken, bizim devlet adamlarımız Cengiz Kurtoğlunun çocuğunun düğününe uçakla giderse, 2 yılda bir tüm makam otolarını yenilerse, kısacası bu milletin parasını haram helal bilmeden çarçur ederlerse sonuçta bu oluyor maalesef. Devlet kasası 23 milyar tl açık vermiş yine.

Devlet büyüklerinin keyfe keder gezilerinin, otel paralarının benim cebimden çıkmasından bıktım artık. Para kazanıyorum gelir vergisi kesiyorsunuz, para harcıyorum kdv, ötv kesiyorsunuz, peki benim elimde neyim kaldı?

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8407984.gif

Planın bazı ayrıntıları ve ek bilgiler...

ANKARA, 15 Temmuz (Reuters) - Ekonomi yetkilileri, merkezi yönetimde bütçe gelirlerinin yükseltilmesi amacıyla maktu özel tüketim vergisinin artırılmasının ardından benzin ve motorine yaklaşık yüzde 7 zam yapılmasının gerekeceğini söylediler.

Revizyonlar kapsamında merkezi yönetim bütçesinde açık, gelirler kaleminde yaşanan sert düşüşe tahminine bağlı olarak 38 milyar lira artırılarak 10.4 milyar liradan 48.3 milyar liraya yükseltildi; Faiz dışı fazla da 47.1 milyar liradan 9.66 milyar liraya düşürüldü. Ancak hükümet, yaptığı son düzenleme ile ortaya çıkacak bütçe açığının telafi edebilmek için Hazine borçlanma limitini arttırma yoluna gitti ve miktar 74.8 milyar liraya çıkarıldı.

Reuters'a bilgi veren yetkililer, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile bazı akaryakıt ürünlerinin vergilerinde yapılan artışın, bütçe gelirlerinin artırılmasına yönelik adımlardan biri olduğuna vurgu yaptılar.

Bir yetkili, bütçenin gelir tarafını güçlendirmek için alınan önlemler kapsamında böyle bir düzenlemenin yapıldığını ifade ederek, "Geçtiğimiz haftalarda da bazı düzenlemeler yapılmıştı. Bu çerçevede vergi gelirlerinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Bugünkü kararnamenin ardından benzin ve motorinde yaklaşık yüzde 7 zam yapılması gerekecek" şeklinde konuştu.

Ekonomi yönetimi ile görüşmelerini sürdüren IMF de, gelirlerin güçlendirilmesi için adımlar atılmasını talep ediyordu.

KARARNAMEDE NELER VAR?

Bugün yürürlüğe giren kararnameye göre, maktu ÖTV tutarları 95 oktan benzinde 1,4500 TL ve 1,4915 TL'den 1,6500 TL ve 1,6915 TL'ye, 98 oktan benzinde 1,6135 TL'den 1,8135 TL'ye motorinde ise 0,9354 TL'den 1,0845 TL'ye çıkarıldı.

Kararname kapsamında maktu ÖTV tutarları, taşıtlarda kullanılan doğalgazda 0,6330 TL'den 0,6964 TL'ye, propanda 0,9300 TL'den 1,0300 TL'ye, LPG'de 0,9980 TL'den 1,0980 TL'ye, oto biodizelde 0,7200 TL'den 0,8000 TL'ye yükseltildi.

Kararname ile ayrıca, benzol, tuluol, solvent nafta ile mineral ve madeni yağların ÖTV miktarlarında değişiklikler yapılırken, (I) numaralı liste kapsamına deri ve kürk işleme müstahzarları ile makine, cihaz ve taşıtların yağlanmasında kullanılan müstahzarlar ilave edildi.

Kararnameye eklenen diğer bir maddeye göre, ilgili yasa kapsamında düzenlene şans oyunları için yatırım ve işletme giderlerine ilişkin azami oran 30 Haziran'dan geçerli olmak üzere yüzde 33'ten yüzde 26'ya indirildi.

lpg de de 10 kuruş :D hayırlı olsun

DURMAK YOK POMPALAMAYA DEVAM :kop:

ya bakın aklıma ne geldi :D şimdi 2 ay tavan fiyat uygulaması var ya.. o bitince nolacak? 3.5 lira :kop: puhahaha ya varya ne kadar ... neysee.. :D

Son düzenleme:

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bakın aklıma ne geldi :D şimdi 2 ay tavan fiyat uygulaması var ya.. o bitince nolacak? 3.5 lira :kop: puhahaha ya varya ne kadar ... neysee.. :D

Doğru söylüyorsun. Birde öyle bir durum var. Uzun lafın kısası biz eşek oldukça sırtımıza semer vuran çok olur...