airbac arıza ( Airbag Arıza Işığı )

kamil88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm.aracımla dün akşam hiçbir olağan durum olmadan airbac arıza lambası yandı.sönmüyor koltukların altına baktım soket falan çıkmıştır diye ama olumsuz birşey görünmüyor.
acaba ne olabilirki

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
soketlerde sorun olabilir veya sağ koltuk da doluluk sensörü var genelde sorun bunda oluyor yenisi 1000.00 tl civarında ama tamiratı yapılıyor 250 tl birdaha sorun olmuyor

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi kere yandımı cihaz bağlanana kadar sönmüyordum sanırım, Görünürde birşey olmasada soketler sebep olabiliyor genelde lehim uygulamasına gidiliyor birde astralarda koltuk doluluk algılayıcısı var mı ki?

kamil88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi kere yandımı cihaz bağlanana kadar sönmüyordum sanırım, Görünürde birşey olmasada soketler sebep olabiliyor genelde lehim uygulamasına gidiliyor birde astralarda koltuk doluluk algılayıcısı var mı ki?
koltuk doluluk varmı bilemiyorum fakat sağ koltuğu arkadaşlar ileri geri alırken çok sert ayarlıyorlar özellikle araç giderken ayarlamaya çalışıyolar ondan da olabilirmi acaba.sağolsunlar her seferinde taaak diye sona dayanıyor.
sabitliycem ayar kolunu.
hem aracım essentia düzlerinden yani

kemalcardak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ileri geri alırken çok sert ayarlıyorlar özellikle araç giderken ayarlamaya çalışıyolar ondan da olabilirmi acaba.sağolsunlar her seferinde taaak diye sona dayanıyor.
sabitliycem ayar kolunu.

Sıkıntı burdan benimde aynısı oluyor cihaza bağlanmadan sönmüyor.Sönsede belli bir süre sonra tekrar yanıyor.Soketler genelde yerinde oynadığında oluyor.

kamil88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün airbac tamircisine götürdüm cihaza bağladı sürücü hava yastığı fişek devresi kademe 2 voltaj alçak hatası verdi tamiri 70 dedi ama tavsiye etmiyorum dedi değiştirsek 250 dedi.sizce ne yapmalıyım.teşekkürler

kamil88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün airbac tamircisine götürdüm cihaza bağladı sürücü hava yastığı fişek devresi kademe 2 voltaj alçak hatası verdi tamiri 70 dedi ama tavsiye etmiyorum dedi değiştirsek 250 dedi.sizce ne yapmalıyım.teşekkürler

arızayı yaptırmıycaktım fakat lamba sinirimi bozuyordu bide servise göstereyim dedim adam arabayla bir tur attı arızayı düzeltti.19 lira da para aldılar.valla acayip şaşırdım.