adsl hakkında?

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,sabahın bu saatinde sorum olucak,yardımcı olursanız sevinirim.eski evimde mevcut bulunan adsl internet hattımı yeni evime nakil yaptırmak için başvurdum.üzerinde kullanıcı kimliği ve şifresi bulunan bi kağıt aldım.zoom marka modem kullanıyorum.modemin yeni kullanıcı ayarlarını yaptım(kullanıcı adı ve şifresi) ancak internete giremiyorum.ne yapmam gerekiyor.herhangi bi link de verebilirsiniz.sebebini bilen tecrübeli arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim..
Teşekkürler...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi modemın üzerinde 3 tane lamba olması lazım 4 tanede olabılır lınk lambası yanıp sonuyomu yoksa dırek yanıyomu.yanıp sonuyorsa girmez modem bozukta olabılır.direk yanıyorsa kullanıcı adı sıfresını sonunda @ttnet kullnmadıysanız ole yazın kullandıysanız sılıpte deneyın.en son care modemi default ayarlarına cevirip oyle yapın

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fatih kardeş saol.modemim sağlam eminim.lambalar yanması gerektiği gibi.kullanıcı adı ve şifrem doğru yazıldı.default ayarlarına bi bakayım.ancak olmıcak gibi.:cry:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kullanıcı adı sonuna @ttnet koymadıysanız ona bi bakın, ben de bi ara aynı sorunu yaşamıştım..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede zoom marka modem var bastan asagı problem kurulumu ben 10.0.0.2 den gırıp ayarlıyordum ezıyettı bana allahtan bozulduda kurtuldum :D

oguz_bio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nakil sonrası hattın yeniden açılması gibi bir durum var mı acaba. Telekomu arayıp adsl açıkmı bi danışın isterseniz.

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adsl merkez ile görüştüm.internet kullanılır durumda,bağlantılar doğru,herşey yerinde ama biyerlerde bi eksik var bulamadım arkadaslar.yine de sağolun..

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Modemın içinde bağlantının olup olmadıgını gösterir bir yer var Connect yazar orayı kontrol edin birde modem İP alıyomu ona bakın modem İP almıyosa herşey normal görünüz ama nete çıkmaz eger taşındığınız yer yenimahalle batkent gersan civarındaysa bu ara portlarda çalışma yapıyorlar ondan kaynaklı olabilir

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Modemın içinde bağlantının olup olmadıgını gösterir bir yer var Connect yazar orayı kontrol edin birde modem İP alıyomu ona bakın modem İP almıyosa herşey normal görünüz ama nete çıkmaz eger taşındığınız yer yenimahalle batkent gersan civarındaysa bu ara portlarda çalışma yapıyorlar ondan kaynaklı olabilir
teşekkürler.sorun çözüldü..

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgisayarıma giren bir virüs tarafından internete bağlanamıyordum ancak çözdüm arkadaşlar.herşeyi doğru yapmama rağmen bağlanılmıyordu nete.çıldırmak üzereydim...virüs hakkında bilginiz olsun.