Active Select yokuş aşağı gitme sorusu

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Active Select yokuş aşağı gitme sorusu

akheron link' Alıntı:
Arkadaşlar bu güne kadar n ye atmanın zararlı olduğunu gerçekten bilmiyordum iyiki konuya rastgeldim ama bundan sonra kesinlikle yapmayacağım ama kırmızı ışıkta falan vites d deyken firene basılı durmak da zararlı diye biliyordum ben bu zararlı değil mi peki  032questn
Bazı otomatik araçlarda uzun süreli beklerken ( d konumunda) kendiliğinden n ye geçiyor diye biliyorum ama sanırım bizim araçlarımızda o özellik yok, ama dediğim gibi emin değilim. Ben 15-20 saniyeden fazla bekleyeceksem n konumuna almayı tercih ediyorum. D konumunda kavrama devam ediyor diye biliyorum. Daha net bilgisi olan arkadaşlarımız aydınlatacaktır konuyu.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Eğer kompresyondan şikayet ederseniz bayır aşağı inerken hafif gaza basın ve araç vites büyütsün ve ayağınızı gazdan çekin araç o hızını arttırarak korur ve vites küçültmez.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akheron link' Alıntı:
Yokmu bu konuda baska bilgisi olan
Dostum sen dediğim gibi uzun süre bekleyeceksen aracını n konumuna al, onun dışında d konumundaki kısa beklemelerde de frene tam bas hiç  bir sıkıntı yaşamazsın. Aracın kaç km'de şu an?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Dostum sen dediğim gibi uzun süre bekleyeceksen aracını n konumuna al, onun dışında d konumundaki kısa beklemelerde de frene tam bas hiç  bir sıkıntı yaşamazsın. Aracın kaç km'de şu an?
Aynen dediginize katiliyorum hatta bana serviste uzun sure frenle bekleyince arac otomatik N konumuna alir demislerdi.
Ama gene ben garantiye alip kendim cok bekliyeceksem N konumuna aliyorum.

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
+1

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Aynen dediginize katiliyorum hatta bana serviste uzun sure frenle bekleyince arac otomatik N konumuna alir demislerdi.
Ama gene ben garantiye alip kendim cok bekliyeceksem N konumuna aliyorum.
Abi ben de öyle bişey duymuştum uzun beklemelerde n konumuna aldığını ama tam emin değildim o konudan, serviste söyledilerse aslı vardır :)

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:

araç 15 000 de

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akheron link' Alıntı:
Tamam dediğim gibi hiç bir sıkıntı yaşamazsın, daha önce alakalı konularda geçmişti, 60000 km civarı şanzıman yağını da değiştirirsin sorunsuz problemsiz kullanırsın inşallah :)

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Active Select yokuş aşağı gitme sorusu

mtaner link' Alıntı:
Tamam dediğim gibi hiç bir sıkıntı yaşamazsın, daha önce alakalı konularda geçmişti, 60000 km civarı şanzıman yağını da değiştirirsin sorunsuz problemsiz kullanırsın inşallah :)
  tesekkurler insallah sorunsuz gider :)